Lijn 133 Rotterdam Zuidplein - Westenschouwen Rotonde
Voormalige buslijn 133 | |
Vervoerder(s) | ZWN, Connexxion |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 133 reed van Rotterdam via Numansdorp, Oude Tonge, Bruinisse, Oosterland, Ouwerkerk, Zierikzee, Serooskerke, Noordwelle, Renesse, Haamstede en Burgh naar Westenschouwen.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Numansdorp, Rijksweg A29 | ||
Achthuizen, Schaapsweg | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Bruinisse, Dorp | ||
Oosterland, Dorp | ||
Nieuwerkerk, Nieuwerkerk | ||
Ouwerkerk, Vissersweg | ||
Zierikzee, Sas | ||
Zierikzee, Busstation | ||
Serooskerke, Provincialeweg | ||
Noordwelle, Provincialeweg | ||
Renesse, Dorp | ||
Haamstede, Duinoord | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, J.M. Beijelaan | ||
Westenschouwen, Duinrand | ||
Westenschouwen, Rotonde |
Geschiedenis
Op 28 mei 1995 werd de uurdienst tussen Westenschouwen en Zierikzee verhoogd tot een halfuurdienst op maandag t/m vrijdag, waardoor op dit traject een verdubbeling van het aantal ritten ontstond. De overige frequenties op deze lijn bleven ongewijzigd.
Vanaf 30 mei 1999 ging de exploitatie verder onder de naam Connexxion, ontstaan uit een fusie tussen Midnet, NZH, Oostnet en ZWN.
De lijn ging op maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur het hele traject rijden, aangevuld met 1x/uur Westenschouwen - Oude Tonge. In de spitsuren reden extra ritten tussen Rotterdam en Zierikzee en Zierikzee en Westenschouwen (soms rechtstreeks). Op zaterdag overdag werd eveneens 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur Zierikzee - Oude Tonge. Op zondag werd het hele traject 1x per 2 uur gereden, ook weer aangevuld met 1x per 2 uur tussen Oude Tonge en Westenschouwen.