Vanaf [[Connexxion Dienstregeling Utrecht 2000/2001|2 juli 2000]] werd een vakantiedienstregeling geïntroduceerd voor de kerst- en zomervakantie. In die perioden werd op weekdagen overdag slechts 2x/uur over het hele traject gereden. De nachtritten waren inmiddels vervallen.
Bij de invoering van de concessiesystematiek kwam de lijn in de concessies [[Concessie Amstelland-Meerlanden (2002-2007)|Amstelland-Meerlanden]] (per 1 januari 2002) en Utrecht-Noordwest terecht. Concessiegrens was Uithoorn Busstation.
Vanaf [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2002|13 januari 2002]] werd het aantal haltes in Utrecht gereduceerd tot in de routestrip hierboven genoemde haltes. Hierdoor konden de vertrektijden aangepast worden, die eveneens nodig waren bij Schiphol-Rijk omdat daar structureel filevorming ontstond met effect op de dienstregeling.
In de [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2002|dienstregeling 2002]] werd in de ochtendspits 4x/uur tussen Aalsmeer en Haarlem en tussen Utrecht en Uithoorn gereden. In de middagspits werd 4x/uur over het hele traject gereden, waarvan 2x/uur met overstap. Tussen de spitsuren in werd 4x/uur Aalsmeer - Haarlem gereden en 2x/uur verder naar Utrecht. Op zaterdag overdag werd 2x/uur het hele traject gereden en 's avonds en op zondag werd 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur Aalsmeer - Haarlem.
Op [[Dienstregeling concessie Utrecht-Noordwest 2003|15 december 2002]] ging de nieuwe concessie [[Concessie Utrecht-Noordwest|Utrecht-Noordwest]] in, die van start. Deze was na de aanbesteding gewonnen was door de [[BBA]]. Deze Omdat lijn 140 nu door twee concessies liep met twee verschillende vervoerders, werd de lijn in Uithoorn geknipt in twee lijnen, die beide het lijnnummer 140 bleven dragen.Voortaan was een overstap in Uithoorn noodzakelijk, de overstaptijd bedroeg ongeveer twee minuten. Beide vervoerders gaven aansluiting in Uithoornop elkaars lijnen. Het lijndeel De [[Lijn 140 Utrecht Centraal Station - Uithoorn Busstation|lijn 140 (Utrecht - Uithoorn)]] werd voortaan door de [[BBA]] gereden en het lijndeel . De [[Lijn 140 Haarlem Station - Uithoorn Busstation|lijn 140 (Haarlem - Uithoorn)]] werd voortaan door bleef in handen van [[Connexxion]] gereden. Beide lijndelen bleven onderling wel een aansluiting bieden van ongeveer twee minuten.
----
=== Voormalige routes ===