Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 44 Heerlen Station - Aachen Hauptbahnhof

8 bytes verwijderd, 5 mrt 2023 16:27
Geldigheid OV-chipkaart
* Men reist in Nederland met Arriva: OV-chipkaart kan worden gebruikt.
* Men reist in Nederland met ASEAG: er is geen OV-chipkaartapparatuur aanwezig in de bus.
** Bij het tonen van een OV-chipkaart aan de chauffeur betaalt men contant het OV-chipkaarttarief (, altijd inclusief het basistarief).** Bij een tonen van een persoonlijke OV-chipkaart en indien u men recht heeft op de leeftijdsreductie (, op vertoon van ID-kaart) , betaalt men contant het gereduceerde OV-chipkaarttarief (, altijd inclusief het basistarief).** Bij een tonen van een persoonlijke OV-chipkaart betaalt men contant het OV-chipkaarttarief. (Altijd , altijd inclusief het basistarief) , minus 20% korting op de totale ritprijs volgens de 'tijds'voorwaarden tijdsvoorwaarden van het dalurenproduct van Arriva Limburg (, ongeacht of het product op de OV-chipkaart staat).** Het 'stapelen' van de kortingen van leefstijdsreductie leeftijdsreductie en het kortingsproduct is mogelijk zolang men voldoet aan de voorwaarden.* Men reist in Nederland zonder OV-chipkaart: men koopt zowel bij Arriva als ASEAG een ritkaart voor € 3,00.* Men reist grensoverschrijdend (zowel met Arriva als of ASEAG): men koopt een kaartje bij de chauffeur volgens het 'Übergangstarif'. Dit kaartje kost tussen € 3,60 en € 8,30 (enkele reis, afhankelijk van het traject). Er is geen korting mogelijk. Wel zijn er kaartjes voor vier ritten te koop, deze zijn iets goedkoper dan vier enkele reizen. Echter is deze niet verkrijgbaar op de Nederlandse bus.* U Men reist in Duitsland (zowel met Arriva als of ASEAG): men koopt een kaartje bij de chauffeur tegen het Duitse AVV-tarief. Dit kaartje kost tussen € 1,50 en € 8,30 (enkele reis, afhankelijk van het traject). Er is geen korting mogelijk. Wel zijn er kaartjes voor vier ritten te koop, deze zijn iets goedkoper dan vier enkele reizen. Deze is niet verkrijgbaar op de Nederlandse bus.
In sommige gevallen is het goedkoper om het Nederlandse traject van de rit af te rekenen met de OV-chipkaart en voor het Duitse deel een kaartje te kopen tegen het regionale Duitse AVV-tarief, in plaats van de gehele rit te reizen met het ‘Übergangstarif’ kaartje.
Beide vervoerders accepteren het Studentenreisproduct zolang er binnen Nederland gereisd wordt. In de bussen van ASEAG is het voldoende om te melden dat men recht heeft op gratis reizen. Controleteams beschikken echter wel over apparatuur om de geldigheid van OV-chipkaarten te controleren.
{{TariefInfo|concessie=Limburg|nottypekaart1=P+R|nottypekaart2=nachtbus|nottypekaart3=Noord Limburg|nottypekaart4=OV-shuttle|nottypeabo1=P+R|voorverkoop=ja}}
 
== Route ==
{{RouteTop|
69.216
bewerkingen

Navigatiemenu