153.571
bewerkingen
Wijzigingen
k
|land=België
|dienstregeling=2021
{{LijnInfo
|buitenland=ja
|lijnnr=47
|lijnkleurwdienstregeling=2299222019
|route=Brugge - Lissewege - Zwankendamme - Zeebrugge
|land=België
|vervoerder=[[De Lijn]]
|entiteit=West-Vlaanderen
|materieel=[[VDL CiteaJonckheere Transit]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=1-2x/dag
=== Dienstregeling ===
*In de ochtendspits rijdt één rit van Zeebrugge Strand naar Brugge en één rit van Lissewege naar Zeebrugge Kerk. Tijdens vakantieperioden rijdt alleen de rit van Zeebrugge naar Brugge.
*Rond het middaguur rijdt één rit in beide richtingen.
*In de middagspits rijdt één rit van Brugge naar Zeebrugge Strand.
*Op zaterdag rijden er drie ritten van Zeebrugge Strand naar Brugge en twee ritten in de omgekeerde richting.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brugge, Rondpunt}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brugge, Blauwe Toren}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lissewege, Groot Ter ter Doest}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | Lissewege, Toren}}
{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Zeebrugge, Weg op Zwankendamme}}
== Geschiedenis ==
Deze lijnvoering ontstond op [[Dienstregeling entiteit West-Vlaanderen 2012|'''15 februari 2012'''<ref>[http://kw.knack.be/west-vlaanderen/nieuws/algemeen/opnieuw-vaste-buslijn-tussen-brugge-en-zeebrugge/article-4000034224120.htm Opnieuw vaste bus tussen Brugge en Zeebrugge]] </ref> als nieuwe buslijn tussen Brugge, Lissewege, Zwankendamme en Zeebrugge. Dit kwam mede tot stand nadat de gemeentelijke partijen in Brugge en Zeebrugge al jaren om deze verbinding vroegen, daar de stations vrij ver van de dorpskernen liggen. Na overleg met [[De Lijn]] werd een proef opgezet.<br> Al vrijwel direct ontstond er protest bij de inwoners van de dorpen langs de route<ref>[http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=1F3MLGP9 '''Het Nieuwsblad''' (25-02-2012): Buslijn 47 is een miskleun]</ref>, de frequentie van de bus is zeer mager. De eerste bus Slechts in de ochtendspits rijdt pas rond 09:00, terwijl de laatste rit naar Zeebrugge al ruim voor 16:00 vertrekt, waardoor scholieren geen goede aansluiting hebben met de lestijden. Ook het dal rijden 2 ritten en op zaterdag overdag sluiten de vertrektijden niet goed aan op de winkeluren in Bruggeook maar 3 ritten.
Op [[Dienstregeling Wijzigingen entiteit West-Vlaanderen 2016|1 september 2016]] werd in de ochtendspits één extra rit toegevoegd van Lissewege naar Zeebrugge.
{{bron|bronvermelding=<references/>}}