1.992 bytes toegevoegd,
6 dec 2016 22:16 {{Nieuwedrgl1}}
{{LijnInfo
|type=belbus
|lijnnr=243
|route=Tiel - Wadenoijen
|vervoerder=[[Arriva]]
|concessie=Achterhoek-Rivierenland
|materieel=[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Belbus
|periode=11 december 2016
|voorganger=[[Lijn 43 Tiel Station - Geldermalsen Station|43]]
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
}}
'''Lijn 243''' rijdt van Tiel naar Wadenoijen.
=== Dienstregeling ===
*Van maandag t/m vrijdag overdag wordt 1x/uur naar [[Tiel Passewaaij]] gereden en 1x/uur naar station [[Tiel]], zonder bediening van tussengelegen haltes.
*In de avonduren en het weekeinde rijdt de bus 1x/uur via alle haltes naar station [[Tiel]].
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijStation| {{BRimg|0Tal}} | Tiel|Tiel|Tiel, Station}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Papesteeg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Teisterbantlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Westlede}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Batouwe}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Sporthal De Betuwe}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Sportpark Ridderweide}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Tiel, Inundatiekanaal}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}}{{Rimg|rlr}}{{Rimg|0sTr}} | Tiel|Tiel Passewaaij|Tiel, Passewaaij}}
{{RouteRij| {{XBRimg|rarr_l_rarr}} | }}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Wadenoijen, Groenestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rs0}} | Wadenoijen, Kanaalbrug}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2017|11 december 2016]] werd, de al jaren slecht bezette, [[Lijn 43 Tiel Station - Geldermalsen Station|lijn 43]] tussen Tiel en Geldermalsen opgeheven. Ter vervanging werd een nieuwe '''lijn 243''' geïntroduceerd, die volledig als [[belbus]] ging rijden tussen Tiel en Wadenoijen. De frequentie ging in feite omhoog naar 2x/uur, omdat bij de beide stations in Tiel aangesloten wordt op de treinen.