139.614
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|regio2=Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee
|materieel=[[Mercedes-Benz O405]], [[Den Oudsten MB200]]
|lijnsoort=SnelbusStreekbus|periode=2 juni 1985 t/m ...27 mei 1995
|voorganger=[[Lijn 162 Rotterdam Zuidplein - Oud-Beijerland Rembrandtstraat|162]]
|opvolger=[[Lijn 171 Rotterdam Zuidplein - Oud-Beijerland Winkelcentrum|171]]
|frequentie_spits=2-6x/uur
|frequentie_dal=1-2x/uur
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oud Beijerland, Rembrandtstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oud Beijerland, De Egmontshof}}
{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_eindS.png{{Rimg|35px]] rs0}} | Oud Beijerland, Zinkweg (''verder als [[Lijn 163 Rotterdam Zuidplein - Oud Beijerland Zinkweg|lijn 163]])''}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[ZWN Dienstregeling 1985/1986|2 juni 1985]] werd de route in Oud-Beijerland van deze lijn doorgetrokken van de halte ''[[Lijn 162 Rotterdam Zuidplein - Oud-Beijerland Rembrandtstraat|Rembrandtstraat]]'' naar de nieuwe halte ''Zinkweg''aan de oostkant van het dorp. Hierbij kwam de route via de Karel Doormanstraat tegelijkertijd te vervallen. De extra ritten vanuit Nieuw-Beijerland gingen in de ochtendspits zelfs al beginnen in Goudswaard, zodat forenzen uit ie plaats meer reismogelijkheden kregen. In de dienstregeling vonden praktisch geen wijzigingen plaats.
Op [[ZWN Dienstregeling 1986/1987|1 juni 1986]] werden de ritten van/tot Goudswaard en Nieuw-Beijerland ook ingekort tot de Zinkweg. Vanuit laatstgenoemde plaatsen werd als alternatief de nieuwe [[snelbus]] [[Lijn 178 Rotterdam Zuidplein - Goudswaard Dorp|lijn 178]] geïntroduceerd, waarmee direct een sneller alternatief voor de forenzen ontstond.
Op [[ZWN Dienstregeling 1993/1994|23 mei 1993]] werd de frequentie op zondag verlaagd naar 1x per 2 uur vanwege de geringere bezetting. De overige buslijnen naar Oud-Beijerland vormden alternatieve reismogelijkheden.
Op 1 november 1994 fuseerden [[Westnederland]] en [[ZWN]] tot het nieuwe [[ZWN-Groep]]. Per [[ZWN Dienstregeling Haaglanden 1995/1996|28 mei 1995]] kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Het lijnnummer werd op die datum gewijzigd naar [[Lijn 171 Rotterdam Zuidplein - Oud-Beijerland Winkelcentrum|171]], zodat daarmee verduidelijkt werd dat deze lijn een sneldienst is. In Oud-Beijerland werd voortaan een lusroute gereden i.p.v. een route in twee richtingen. De dienstregeling bleef grotendeels gelijk, net zoals de gecombineerde dienstregeling met de sneldienst in de andere richting.