1.241 bytes toegevoegd,
18 jul 2016 13:47 {{LijnInfo
|type=belbus
|lijnnr=751
|route=''Opstapper:'' Readtsjerk - Oentsjerk
|vervoerder=[[Arriva]]
|concessie=Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog
|lijnsoort=Belbus
|formule=Opstapper Friesland
|materieel=Taxibusje
|periode=6 maart 2016
|voorganger=[[Lijn 687 Oentsjerk Heemstrastate - Readtsjerk Readtsjerk|687]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
}}
'''Lijn 751''' rijdt van Readtsjerk naar Oentsjerk.
== Routes ==
=== Lijn 7511 ===
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|0sr}} | Readtsjerk, Readtsjerk}}
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsB0}} | Oentsjerk|Oentsjerk Heemstrastate|Oentsjerk, Heemstrastate}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog 2016|6 maart 2016]] werd het systeem van de Opstapper aangepast naar aanleiding van het gebruik en ervaringen met de Opstapperlijnen in Noordoost-Friesland rondom Dokkum. Voortaan krijgt elke kern met een opstapperhalte een lijnnummer en achter dat nummer wordt vervolgens een "1", "2" enz. toegevoegd voor de routes die vanuit die kern worden gereden. Readtsjerk kreeg het lijnnummer '''751''' en van daaruit wordt naar Oentsjerk gereden.