60.257
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|lijnnr=129
|afbeelding=8170-129.jpg
|onderschrift=Connexxion 8170 '''Lijn 129''' rijdt op de Kanaalkade in Alkmaar.
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=Noord-Holland Noord
|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]], [[VDL Berkhof ProcityMercedes-Benz Citaro]], [[Mercedes-Benz CitaroVDL Berkhof Procity]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_spits_vakantie=1x/uur(zomer)
|frequentie_dal=1-2x/uur
|frequentie_dal_vakantie=1x/uur(zomer)
|frequentie_avond=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1-2x/uur
|frequentie_zaterdag_vakantie=1x/uur(zomer)
|frequentie_zondag=1-2x/uur
|frequentie_zondag_vakantie=1x/uur(zomer)
}}
'''Lijn 129''' rijdt van Alkmaar via Schermer, Stompetoren, Schermerhorn, Noordbeemster, Middenbeemster en Zuidoostbeemster naar Purmerend.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidoostbeemster, D. Dekkerstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuidoostbeemster, W. Sluislaan}}
{{RouteRij| {{BRimgRimg|rrarrsr}} | Purmerend, Gedempte Singelgracht}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rs0}} | Purmerend, Melkwegbrug}}{{RouteRij| {{Rimg|rXB0rsB0}} | <s>[[Purmerend Tramplein|Purmerend, Tramplein]]</s>}}
}}
== Geschiedenis ==
Bij aanvang van de nieuwe concessie [[Concessie Noord-Holland Noord (2008-2016)|Noord-Holland Noord]] op [[Concessie Noord-Holland Noord 2009|14 december 2008]] werd de oude [[Lijn 127 Alkmaar Station NS - Purmerend Tramplein|lijn 127]] beperkt tot het traject [[Lijn 127 Alkmaar Station NS - Avenhorn Kolblei|Alkmaar - Avenhorn]]. Op het doorgaande traject Alkmaar - Purmerend ging voortaan de nieuwe '''lijn 129''' rijden, echter alleen 2x/uur in de (brede) spitsuren.