1.080 bytes toegevoegd,
22 mrt 2014 16:39 {{VLijnInfo
|lijnnr=173
|vervoerder=[[NZH]]
|regio=Amstelland-Meerlanden
|lijnsoort=Streekbus
|periode=2 juni 1996 t/m ...
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
}}
'''Lijn 173''' reed van Aalsmeer via Rijsenhout en Leimuiden naar Kudelstaart.
== Route ==
''Route is niet compleet''
{{RouteTop|
{{RouteRij| {{Rimg|0sr}} | Aalsmeer, Hortensiaplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Aalsmeer, TV-Studio}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijsenhout, Rijshornplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijsenhout, Camping}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Leimuiden, Garage [[NZH]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Kudelstaart, Graven Aleidstraat}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[NZH Dienstregeling Zuid (1996/1997)|2 juni 1996]] kwam het rechtstreekse traject Aalsmeer - Kudelstaart van ''lijn 173'' te vervallen, hier ging de nieuwe [[Lijn 171 Amsterdam Centraal Station - Kudelstaart Gravin Aleidstraat|lijn 171]] rijden. Op het overgebleven traject werden met een ongewijzigde frequentie voortaan kleinere busjes ingezet.