Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 1 Enschede, Wesselerbrink - Universiteit Twente

780 bytes toegevoegd, 20 nov 2013 17:15
geen bewerkingssamenvatting
|afbeelding=8910.jpg
|onderschrift=Connexxion 8910 op Enschede CS
|vervoerder=[[ConnexxionSyntus]]|concessie=Regio Twente(2014-2023)
|lijnsoort=Stadsbus
|formule=Twents
|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]]
|frequentie_spits=0-6x/uur|frequentie_spits_vakantie=0-4x/uur|frequentie_dal=4x/uur|frequentie_zaterdag=4-6x/uur|frequentie_zaterdagfrequentie_zaterdag_vakantie=8x0-4x/uur|frequentie_zondag=0-2x/uur|frequentie_avond=0-4x/uur|frequentie_koopavond=0-2x/uur|frequentie_koopzondag=4x0-2x/uur|frequentie_zondag_vakantie=rijdt niet
}}
'''Lijn 1''' rijdt van de wijk Wesselerbrink via het centrum, station [[Enschede]] en station [[Enschede Drienerlo]] naar de universiteit in Enschede.
=== Dienstregeling ===
*Op werkdagen tot +/- 7:00 en op zatterdag tot +/- 10:00 word er 2x per uur tussen het Centraal Station en de Calslaan en 2x per uur tussen De Posten en Centraal Station gereden;
*Op werkdagen wordt overdag via UT/Hallenweg naar UT/Langenkampweg gereden;
*Op zaterdag wordt overdag via UT/Calslaan naar UT/Langenkampweg gereden;
*'s Avonds en op zondag rijdt lijn 1 na station Enschede Drienerlo eerst naar UT/Calslaan en via UT/Bastille en UT/Hoofdingang terug richting Wesselerbrink;
*Lijn 1 rijdt op koopzondag tussen 12.00 en 17.00 4x 2x per uur tussen het Centraal Station en de Calslaan en 2x per uurtussen De Posten en Centraal Station gereden;*Op koopavonden wordt rijdt lijn 1 om 21.10 versterkt 4x per uur tussen Enschede van Heekplein het Centraal Station en de Calslaan en 4x per uur tussen De Postenen Centraal Station.
*Tijdens wedstrijden van FC Twente wordt er vanaf Enschede Centraal niet verder gereden dan de noodhalte aan de Auke Vleerstraat.
Deze lijnvoering ontstond in 1991 na de komst van de [[Berkhof Duvedec]] geledes. Het was de opvolger van de oude route van [[Lijn 1 Enschede, UT/Langenkampweg - Louwesstraat|lijn 1]] die tussen de Universiteit en Stadsveld reed. Lijn 1 en 4 wisselden van traject tussen Station en Stadsveld/Wesselerbrink. Zo werd de drukste zuidwijk, Wesselerbrink, gekoppeld aan de Universiteit waarvoor de gelede bussen werden aangeschaft. De noodzaak voor de aanschaf van geleed materiaal en trajectwisseling was de komst van de OV Studentenkaart.
Op [[Wijzigingen Concessie Regio Twente 2014|8 december 2013]] nam [[Syntus]] het busvervoer in Twente over ten koste van [[Connexxion]]. Vanaf die datum ging lijn 1 niet meer op zondag rijden en werd de frequentie in de vakantie in de spitsuren en op zaterdag verlaagt naar 4x/uur.
[[Categorie:Stadsdienst Enschede]]
ap_users
9.043
bewerkingen

Navigatiemenu