Lijn 8 Münster, Wolbeck Nogatstraße - Coerde
Buslijn 8 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münstersub |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G MAN Lion's City G |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 8 rijdt van Münster Wolbeck via Angelmodde, Gremmendorf, Loddenheide, Hafen, Hauptbahnhof, Altstadt en Rumphorst naar Coerde.
Dienstregeling
- Op zondag wordt de frequentie na circa 12:00 uur verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
- De gehele week rijdt een aansluitende belbus tussen de haltes Gremmendorf Ehrenmal en Delstrup. In de late avond wordt van en naar de halte Gremmendorfer Weg met aansluiting op lijn N85.
Route
Halte | ||
Münster, Wolbeck Nogatstraße | ||
Münster, Anton-Aulke-Straße | ||
Münster, Zumbuschstraße | ||
Münster, Hiltruper Straße | ||
Münster, Von-Holte-Straße | ||
Münster, Wolbeck Markt | ||
Münster, Am Berler Kamp | ||
Münster, Wolbeck Schulzentrum | ||
Münster, Twenhövenweg | ||
Münster, Haus Angelmodde | ||
Münster, Angelmodde Kirche | ||
Münster, Homannstraße | ||
Münster, Am Hohen Ufer | ||
Münster, Agathastraße | ||
Münster, Altehof | ||
Münster, Pirolweg | ||
Münster, Delstrup | ||
Münster, Zeisigweg | ||
Münster, Böddingheideweg | ||
Münster, Gremmendorf Ehrenmal | ||
Münster, Gremmendorfer Weg | ||
Münster, Erbdrostenweg | ||
Münster, Heumannsweg | ||
Münster, Martin-Luther-King-Weg | ||
Münster, Willy-Brandt-Weg | ||
Münster, Loddenheide/Beresa | ||
Münster, P+R Nieberdingstraße | ||
Münster, MCC Halle Münsterland | ||
Münster, Stadtwerke/Hafen | ||
Münster, Hansaring | ||
Münster, Von-Steuben-Straße | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Altstadt/Bült | ||
Münster, Theater Münster | ||
Münster, Standesamt | ||
Münster, Lotharingerstraße | ||
Münster, Neubrückentor | ||
Münster, Maximilianstraße | ||
Münster, Kanalstraße | ||
Münster, Pumpenhaus/Lublinring | ||
Münster, Niedersachsenring | ||
Münster, Hoher Heckenweg | ||
Münster, Rumphorstweg | ||
Münster, Braseweg | ||
Münster, Sibeliusstraße | ||
Münster, Meerwiese/Begegnungszentrum | ||
Münster, Josefine-Mauser-Straße | ||
Münster, Königsberger Straße | ||
Münster, Elbinger Straße | ||
Münster, Ziegeleiteich | ||
Münster, Dachsleite | ||
Münster, Coerheide | ||
Münster, Coerde |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. Lijn 8 ging niet langer tussen Coerde en Kinderhaus rijden, dit traject werd overgenomen door de nieuwe lijn 19. Daarnaast werd er niet langer via Hörstertor gereden, maar via de Lublinring.
Op 29 april 2019 werden tijdens de late avond belbusritten tussen Delstrup en de halte Gremmendorfer Weg aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 30 september 2023 werd de dienstregeling uitgedund. Van maandag tot en met zaterdag werd de frequentie verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur. Tevens werd voortaan de dienstregeling rond 20:00 uur in plaats van 21:00 uur beëindigd.
Op 5 februari 2024 werd de dienstregeling gewijzigd. In de avonduren werd een uur langer doorgereden waardoor de dienstregeling tegen 21:00 uur in plaats van 20:00 uur eindigde.