Lijn 78 Nijverdal Station - Hellendoorn Avonturenpark
Voormalige buslijn 78 | |
Vervoerder(s) | Oostnet (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2004) |
Regio | Twente |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec |
Periode | 23 augustus 1998 t/m 2004 |
Voorganger(s) | 78 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur (middagspits) |
Dal | 2x/uur (tot 12:20) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur (09:50-12:50, 15:30-17:30) |
Zondag | reed niet |
Lijn 78 reed van Nijverdal rechtstreeks naar het Avonturenpark in Hellendoorn.
Dienstregeling
- De bus reed alleen tijdens de herfstvakantie, op goede vrijdag en tijdens de zomervakantie van de regio Midden.
- Tussen 08:20 (zaterdag: 09:50) en 12:50 werd van Nijverdal naar Hellendoorn gereden en tussen 15:30 en 17:30 werd van Hellendoorn naar Nijverdal gereden.
Route
Halte | ||
![]() |
Nijverdal, Station | |
![]() |
Hellendoorn, Avonturenpark |
Geschiedenis
Vanaf 23 augustus 1998 reed lijn 78 van maandag t/m zaterdag alleen nog tussen Nijverdal en Hellendoorn, omdat lijn 71 weer de reguliere bediening van Hellendoorn ging verzorgen en dat de versterkingslijn in het kader van parallelliteit niet meer nodig was.
Op 16 juli 2000 werd de opzet van deze lijn gewijzigd; de ritten van maandag t/m zaterdag reden alleen nog tijdens de zomerperiode, buiten de zomerperiode ging lijn 71 met enkele ritten (op verzoek) het Avonturenpark bedienen. Op zondag reden de ritten voortaan het hele jaar gedurende de openingstijden en daarbij kwamen de eerste twee ritten vanaf Almelo en werd de rest van de dag als pendelbus tussen Nijverdal en Hellendoorn gereden.
Vanaf 6 januari 2002 ging deze lijn op zondag altijd rijden, omdat lijn 71 op deze dag geschrapt werd uit de dienstregeling. Tussen Almelo en Nijverdal konden reizigers voortaan gebruik maken van de trein en deze buslijn ging alleen nog als pendelbus fungeren tussen Nijverdal en Hellendoorn.