Lijn 50 Ieper Markt - Veurne Station
Voormalige buslijn 50 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | West-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 50 |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 augustus 2023 |
Opvolger(s) | 50 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur (gem.) |
Dal (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 19:40) |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdagavond | 1x/2 uur (tot 20:10) |
Zaterdag (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Zondag | 2x/dag |
Zondag (vakantie) | 1x/uur (zomer) |
Lijn 50 reed van Ieper via Brielen, Elverdinge, Woesten, Oostvleteren, Lo en Alveringem naar Veurne.
Dienstregeling
- In de spitsuren reden enkele ritten slechts op trajectdelen
- De gehele week reden er enkele ritten van en naar de Markt in Ieper.
- In het weekend reed één rit van of naar de Bellewaerde, indien dit geopend is.
Route
Halte | ||
Zillebeke, Bellewaerde | ||
Zillebeke, Begijnenbosstraat | ||
Ieper, Kruiskalsijde | ||
Ieper, Watertoren | ||
Ieper, Sint-Jozef | ||
Ieper, Bascule | ||
Ieper, Markt | ||
Ieper, Sint-Pieterskerk | ||
Ieper, Rijselpoort | ||
Ieper, Oudstrijderslaan | ||
Ieper, Station | ||
Ieper, Plumerlaan | ||
Ieper, Hoekje | ||
Brielen, Omloopstraat | ||
Brielen, Dorp | ||
Brielen, Smidse | ||
Brielen, De Krikke | ||
Elverdinge, Brouwerij | ||
Elverdinge, Kerk | ||
Elverdinge, Kemmelbeek | ||
Elverdinge, Wandeling | ||
Elverdinge, Leegte | ||
Woesten, Elverdingestraat nummer 5 | ||
Woesten, Dorp | ||
Woesten, Stadion | ||
Woesten, Far-West | ||
Woesten, Meiboom | ||
Oostvleteren, Lion Belge | ||
Oostvleteren, Comte de Flandre | ||
Oostvleteren, Station | ||
Oostvleteren, De Lelie | ||
Oostvleteren, Kapelhof | ||
Oostvleteren, Elzendamme | ||
Hoogstade, Linde | ||
Pollinkhove, Sint-Machuyt | ||
Pollinkhove, Kapel | ||
Pollinkhove, Dorp | ||
Pollinkhove, Sint-Sebastiaanshof | ||
Pollinkhove, Kruisstraat | ||
Lo, Brug | ||
Lo, Eiermarkt | ||
Lo, Monument | ||
Lo, Violier | ||
Lo, Rabbelaere | ||
Alveringem, Zevecote | ||
Alveringem, Fortem | ||
Alveringem, Doorneboom | ||
Alveringem, Dorp | ||
Alveringem, Smishoek | ||
Alveringem, Dolphinstraat | ||
Alveringem, Nieuwe Herberg | ||
Vinkem, Zwart Peerd | ||
Wulveringem, Weg naar Dorp | ||
Steenkerke, Presende | ||
Steenkerke, Brug | ||
Veurne, Ziekenhuis | ||
Veurne, Technische School Sint-Idesbald | ||
Veurne, Voorstad | ||
Veurne, Station | ||
Veurne, Lindendreef | ||
Veurne, Vleeshouwersstraat | ||
Veurne, Weg op Sint-Idesbald | ||
Koksijde, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 1 september 2018 gingen alle ritten van maandag t/m vrijdag via Lo en Alveringem rijden, zodat beide plaatsen een betere verbinding met Ieper en Veurne krijgen en vaker bediend worden. De snellere routevariant via Hoogstade werd voortaan alleen nog enkele malen tijdens de spitsuren gereden. In het weekeinde veranderde niets en blijft de route via Hoogstade gehandhaafd.
Sinds een onbekend moment rijden alle ritten in het weekend via Lo en Alveringem; de routevariant via Hoogstade kwam tegelijkertijd te vervallen.
Op 1 januari 2023 werd de eerste fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd een routevariant naar Koksijde aan de dienstregeling toegevoegd; in de ochtendspits gingen voortaan twee ritten naar Koksijde rijden en op woensdagmiddag of overige dagen in de middagspits begint één rit Koksijde.
Halte | ||
Hoogstade, Linde | ||
Hoogstade, Rustoord Clep | ||
Pollinkhove, Gapaard | ||
Hoogstade, Dorp | ||
Hoogstade, Weg op Sint-Rijkers | ||
Sint-Rijkers, Kruisstraat | ||
Alveringem, Nieuwe Herberg |
Op 1 juli 2023 werd de tweede fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum verviel deze lijn. Na 1 september rijdt deze lijn altijd naar Koksijde.
Halte | ||
Brielen, De Krikke | ||
Elverdinge, Brouwerij | ||
Elverdinge, Kerk | ||
Elverdinge, Kemmelbeek | ||
Elverdinge, Wandeling | ||
Elverdinge, Leegte | ||
Woesten, Elverdingestraat nummer 5 |