Lijn 3 Mariakerke Post - Gentbrugge Braemkasteel
Voormalige buslijn 3 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Gent |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Gent |
Lijnkleur | 3 |
Materieel | Van Hool newAG300 Hyb |
Periode | 25 maart 1989 t/m 5 januari 2024 |
Voorganger(s) | 30/31 |
Opvolger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 10x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur (ochtend) 8x/uur (middag) |
Dal | 8-10x/uur |
Dal (vakantie) | 6x/uur |
Avond | 3-4x/uur |
Zaterdag | 6-10x/uur |
Zondag | 5-6x/uur |
Lijn 3 reed van Mariakerke via Gent en Sint-Amandsberg naar Gentbrugge.
Dienstregeling
- Zaterdagochtend werd 6x/uur gereden en na 12:00 uur werd de frequentie verhoogd naar 10x/uur.
- Zondagochtend werd 5x/uur gereden en na 12:00 uur werd de frequentie verhoogd naar 6x/uur.
- Vanaf 19:00 werd de frequentie stapsgewijs afgebouwd naar 3x per uur.
Route
Halte | ||
Mariakerke, Post | ||
Mariakerke, Claeysplein | ||
Mariakerke, Spellewerkstraat | ||
Mariakerke, Jutestraat | ||
Gent, Fluweelstraat | ||
Gent, Malpertuusplein | ||
Gent, Rooigem (Bevrijdingslaan) | ||
Gent, Rooigem (Brugsesteenweg) | ||
Gent, Bevrijdingslaan | ||
Gent, Seghersplein | ||
Gent, Brugsepoort (Brugsepoortstraat) | ||
Gent, Poel | ||
Gent, Korenmarkt | ||
Gent, Duivelsteen | ||
Gent, Lippensplein | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Kapucijnenham | ||
Gent, Reep | ||
Gent, Sint-Jacobs | ||
Gent, Steendam | ||
Gent, Dampoortstraat | ||
Gent, Dampoort | ||
Gent, Nieuwhof | ||
Gent, Banierstraat | ||
Sint-Amandsberg, Heernisplein | ||
Sint-Amandsberg, Gentbruggestraat | ||
Sint-Amandsberg, Gentbruggebrug | ||
Gentbrugge, Tweekapellenstraat | ||
Gentbrugge, Hielstraat | ||
Gentbrugge, Meersemdries | ||
Gentbrugge, Braemkasteel |
Geschiedenis
Op 25 maart 1989 werden de lijnnummers 30/31 samengevoegd en vernummerd naar lijn 3 en werd de lijn uitgebaat met trolleybussen.
Vanaf 15 juli 2009 reden er geen trolleybussen meer op deze lijn.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn werd vernummerd naar lijn 10. Deze lijn rijdt van/naar het Snellaertplein in Sint-Amandsberg i.p.v. het Braemkasteel in Gentbrugge. Ook wordt er rechtstreeks tussen de Korenmarkt en Sint-Jacobs gereden.