Lijn 22 Helmond Station - Eindhoven Station (1979)
Voormalige buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster |
Regio | Zuidoost-Brabant |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1979 t/m 22 mei 1982 |
Voorganger(s) | 22 |
Opvolger(s) | 22 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | 1x per 2 uur |
Koopavond | 1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per 2 uur |
Lijn 22 is een voormalige streekbus van Helmond naar Eindhoven via Aarle-Rixtel, Lieshout, Gerwen, Nuenen en Woensel.
Voormalige route op 27 mei 1979
Halte | ||
Helmond, Station | ||
Helmond, Kasteeltraverse/Kerkstraat | ||
Helmond, Kasteeltraverse/Eikendreef | ||
Helmond, Hfd. ing. Ziekenhuis | ||
Helmond, Zij- ing. Ziekenhuis | ||
Helmond, Pres. Rooseveltlaan | ||
Helmond, Lorentzlaan | ||
Helmond, Verliefd Laantje | ||
Aarle-Rixtel, Sporthal/Artex | ||
Aarle-Rixtel, Marialaan | ||
Aarle-Rixtel, Dorpsstraat | ||
Aarle-Rixtel, Gemeentehuis/Kerk | ||
Aarle-Rixtel, Lieshoutseweg 48/53 | ||
Aarle-Rixtel, Aarleseweg 101 | ||
Lieshout, Hoek Kerkdijk | ||
Lieshout, St. Servaasplein | ||
Lieshout, Gemeentehuis | ||
Lieshout, Molen | ||
Lieshout, Café De Deense Hoek | ||
Lieshout, Roeklaan | ||
Lieshout, Merellaan | ||
Stiphout, Dorpsstraat | ||
Stiphout, Kerk | ||
Stiphout, Garage Alards | ||
Stiphout, Keijzerlaan | ||
Gerwen, Stiphoutseweg 16 | ||
Gerwen, Lieshoutseweg 4 | ||
Gerwen, Kruispunt | ||
Gerwen, Gerwenseweg 19 | ||
Nuenen, Larikslaan | ||
Nuenen, Lindeboom | ||
Nuenen, Park | ||
Nuenen, Europalaan | ||
Nuenen, Refeling/Mezenlaan | ||
Nuenen, Refeling/Hoge Brake | ||
Nuenen, Brabantr./Tweevoren | ||
Nuenen, Brabantr./Helkampen | ||
Nuenen, Kempenlaan | ||
Nuenen, Europalaan/Panakkers | ||
Nuenen, Europalaan/Vorsterdijk | ||
Eindhoven, St. Jozefdal | ||
Eindhoven, Argonautenlaan | ||
Eindhoven, W. Churchilllaan | ||
Eindhoven, Winkelc. Woensel | ||
Eindhoven, Catharinaziekenhuis | ||
Eindhoven, Veldm. Montgomerylaan | ||
Eindhoven, Veldm. Montgomerylaan | ||
Eindhoven, Veldm. Montgomerylaan | ||
Eindhoven, Fellenoord | ||
Eindhoven, Station |
Geschiedenis
Per 1 oktober 1978 reed lijn 22 van Eindhoven via Helmond naar Stiphout.
Op 27 mei 1979 wijzigde de lijn. De bediening van Stiphout verviel en ging naar lijn 20.
Lijn 22 reed 1x per uur van Helmond naar Eindhoven op maandag t/m vrijdag. Tussen Nuenen en Eindhoven werd in een halfuursdienst gereden. In de avonduren reed lijn 22 1x per 2 uur. Op koopavonden in Eindhoven reed nog een extra rit van Eindhoven naar Nuenen. Op zaterdag reed lijn 22 1x per uur over het gehele traject, in de avond 1x per 2 uur. Op zondag reed lijn 22 de hele dag 1x per 2 uur. Op zondagen reed in beide richtingen tot nader order een extra rit, tegen het einde van de ochtend van Nuenen naar Helmond en na middernacht van Helmond naar Nuenen. Deze ritten reden via Stiphout in plaats van via Lieshout en Aarle-Rixtel. Volgens het wijzigingsblad van 7 augustus 1979 zijn deze ritten per 27 mei 1979 (dus ingang van de dienstregeling) vervallen.
Op 23 mei 1982 werd de lijn ingekort. De verbinding naar Helmond verviel. Lijn 22 reed nog slechts van Eindhoven tot Aarle-Rixtel. Tussen Aarle-Rixtel en Helmond bleef lijn 25 een alternatief. De dienst tussen Nuenen en Aarle-Rixtel was beperkt tot werkdagen een retourrit in de ochtenden en een uurdienst in de middaguren.