Lijn 103 Purmerend Tramplein - Monnickendam Swaensborch
Buslijn 103 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania OmniLink |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 103 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (kerst, zomer) |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 103 rijdt van Purmerend via De Purmer naar Monnickendam.
Dienstregeling
- Ritten die in Monnickendam starten, doen dit bij de Nieuwpoortslaan. Ritten die in Monnickendam eindigen, doen dit bij de Swaensborch.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Waterland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en dus binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 0,99 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34% korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,65. De korting geldt automatisch voor mensen die 65 jaar of ouder zijn en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar. Deze groepen krijgen bij het reizen met een persoonlijke OV-chipkaart 34% leeftijdskorting. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt een kilometertarief, dat afhankelijk is van de afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
Mobiel ticket via de Tranzer-appIn de concessie Waterland is het ook mogelijk om vervoersbewijzen te kopen als mobiel ticket via de Tranzer-app (beschikbaar voor Android en iOS). Om vervoersbewijzen via de Tranzer-app te kopen is een account aanmaken verplicht. Reizen worden geboekt tegen het volledige OV-chipkaarttarief met daarbovenop een toeslag voor servicekosten. Leeftijds- en groepskortingen zijn hierbij niet geldig, om hiervan gebruik te maken dient een papieren ticket gekocht te worden of de OV-chipkaart gebruikt te worden. Hoewel een reis in één keer geboekt kan worden, verschijnt voor iedere lijn waarmee gereisd wordt een afzonderlijk ticket. Op ieder ticket staat een barcode waarmee ingecheckt dient te worden. Als dit niet mogelijk is dient het ticket bij het instappen getoond te worden aan de chauffeur. Tickets zijn geldig gedurende iedere geplande aangekochte rit, waarbij ze na afloop van iedere rit nog 35 minuten geldig zijn om eventuele vertragingen op te vangen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wagenverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
Purmerend, Tramplein | |
![]() |
Purmerend, Gedempte Singelgracht | |
![]() |
Purmerend, Gedempte Where | |
![]() |
Purmerend, Stadhuis | |
![]() |
Purmerend, Waterlandplein | |
![]() |
Purmerend, Waterlandlaan | |
![]() |
Purmerend, Basisveenstraat | |
![]() |
Purmerend, IJsselmeerlaan | |
![]() |
Purmerend, Sjeesstraat | |
![]() |
Purmerend, Purmerbuurt | |
![]() |
De Purmer, Purmerenderweg | |
![]() |
De Purmer, Groeneweg | |
![]() |
Monnickendam, Oudelandsdijkje | |
![]() |
Monnickendam, Kloosterdijk | |
![]() ![]() |
Monnickendam, Grote Kerk | |
![]() ![]() |
Monnickendam, Nieuwpoortslaan | |
![]() ![]() |
Monnickendam, Ringshemmen | |
![]() ![]() |
Monnickendam, 't Spil | |
![]() ![]() |
Monnickendam, Pierebaan | |
![]() ![]() |
Monnickendam, Swaensborch | |
![]() |
Geschiedenis
Per 11 december 2016 werd er niet meer via De Purmer Zuid gereden. Deze route werd overgenomen door lijn 101. De route tussen Purmerend en Monnickendam van lijn 103 werd versneld waardoor de bediening van de dorpen Ilpendam, Watergang, Schouw en Broek in Waterland kwam te vervallen.