Lijn N70 Amsterdam Centraal Station - Vinkeveen Viaduct
Voormalige nachtbuslijn N70 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | 9 december 2007 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 270 |
Opvolger(s) | N70 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn N70 reed van Amsterdam via Amstelveen en Uithoorn naar Mijdrecht.
In de donderdag-, vrijdag- en zaterdagnacht werd vanuit Amsterdam doorgereden naar Wilnis en Vinkeveen, in alle overige nachten eindigden alle ritten in Mijdrecht. Richting Amsterdam begonnen alle ritten in Uithoorn.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Station Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, VU/Medisch Centrum | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Doctor Plesmansingel | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Startbaan | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Gieterij | ||
Bovenkerk, Zetterij | ||
Bovenkerk, Noorddammerweg | ||
Amstelveen, Noorddammerweg | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Amstelveen, B.V. Suttnerlaan | ||
Amstelveen, Hammerskjoldsingel | ||
Amstelveen, Burg. Wiegelweg | ||
Amstelveen, J.C. van Hattumweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Amstelveen, Hoeve Brasil | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Arienslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Watsonweg | ||
Uithoorn, Korte Polder | ||
Uithoorn, Rietgans | ||
Uithoorn, Fort a/d Drecht | ||
Uithoorn, Fermoor | ||
Uithoorn, Amstelplein | ||
Amstelhoek, Piet Heinlaan | ||
Mijdrecht, Eerste/Tweede Zijweg | ||
Mijdrecht, Hofland | ||
Mijdrecht, Dukaton | ||
Mijdrecht, Kogger | ||
Mijdrecht, Dokter v.d. Berglaan | ||
Mijdrecht, Prinses Margrietlaan | ||
↓ | Mijdrecht, Proostdijland | |
Mijdrecht, Bozenhoven | ||
Mijdrecht, Dr. Schaepmanplantsoen | ||
Wilnis, Driehuis/Kerk | ||
Wilnis, Veldzijdeweg | ||
Wilnis, Herenweg | ||
Wilnis, Molmlaan | ||
Wilnis, Burg. De Voogtlaan | ||
Vinkeveen, Waverbancken | ||
Vinkeveen, Hoge Biezenpad | ||
Vinkeveen, Winkelcentrum | ||
Vinkeveen, Kerklaan | ||
↓ | Vinkeveen, Viaduct |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden op 9 december 2007 werd de voormalige lijn 270 vernummerd naar N70. Hiermee hadden de nachtlijnen een eigen lijnserie, waarin het nummer vooraf gegaan wordt door een N. Nieuw was daarnaast dat deze lijn weer alle nachten van de week ging rijden, maar alleen in de drukste avonden werd het hele traject gereden, daarbuiten werd tot Mijdrecht gereden. De terugritten naar Amsterdam werden echter overgenomen door de nieuwe lijn N72 van/naar Schiphol.
In de dienstregeling 2009 werd op donderdagnacht 1x/uur gereden tussen Uithoorn en Vinkeveen in aansluiting op lijn N72. Op vrijdag- en zaterdagnacht werd 2x/uur het hele traject gereden, waarbij de laatste ritten tot Mijdrecht of Uithoorn reden. Er reden geen ritten terug naar Uithoorn/Amsterdam.
Vanaf 13 december 2009 ging de lijn op zondag t/m woensdagnacht 1x/uur rijden tussen Amsterdam en Mijdrecht en op donderdag t/m zaterdagnacht 2x tot 3x/uur tussen Amsterdam en Vinkeveen. Daarnaast gingen ook ritten terug rijden tussen Uithoorn en Amsterdam (afkomende van lijn N88). Vanaf 12 december 2010 verviel de halte Hobbemastraat.
Op 11 december 2011 werd de lijnvoering flink aangepast. Voortaan ging de bus alternerend naar het Amstelplein of Wilnis rijden (Vinkeveen wordt niet meer bediend). Daarnaast werd de dienstregeling op zondag- t/m woensdagnacht beperkt tot één rit naar Uithoorn.
- Voormalige lijn 70
- Voormalige buslijnen
- Voormalige nachtbus
- Concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017) (voormalige lijnen)
- Plaats Amsterdam
- Station Amsterdam Centraal
- Amsterdam Dam
- Amsterdam Busstation Elandsgracht
- Amsterdam Haarlemmermeerstation
- Amsterdam Amstelveenseweg
- Plaats Amstelveen
- Amstelveen Busstation
- Amstelveen Poortwachter
- Plaats Uithoorn
- Uithoorn Busstation