Lijn Groningen Café De Wal - Heerenveen Station
Voormalige buslijn | |
Vervoerder(s) | ESA |
Regio's | West-Groningen, Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 10 november 1930 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/dag |
Zondag | 2x/dag |
Deze lijn reed van Groningen via Hoogkerk, De Poffert, Oostwold, Lettelbert, Midwolde, Tolbert, Niebert, Nuis, Marum, De Haar, Frieschepalen, Siegerswoude, Ureterp, Olterterp, Beetsterzwaag, Gorredijk, Langezwaag en De Knijpe naar Heerenveen.
Dienstregeling
- Op 10 november 1930 werd er door de ESA voor het eerst deze dienst gereden, er werd voortaan elke dag van de week in beide richtingen twee ritten gereden. Één rit in de ochtend rond 8.00 uur en in de middag rond 16.00 uur (vertrek Groningen) en 16.50 uur (vertrek Heerenveen).
- Op deze lijn golden enkele vervoersverboden. Vanaf Groningen mochten geen passagiers worden uitgelaten in de plaatsen tot en met Marum. Vanaf Olterterp mochtenen geen passagiers worden opgenomen in de richting Heerenveen. Vanaf Heerenveen mochten geen passagiers worden uitgelaten in de plaatsen tot en met Olterterp. Vanaf Marum mochten geen passagiers worden opgenomen in de richting Groningen.
Route
Halte | ||
Groningen, Café De Wal | ||
Hoogkerk, Vos | ||
De Poffert, Café Boer | ||
Oostwold, Café Star | ||
Lettelbert, Brug | ||
Midwolde, Veenma | ||
Tolbert, Brandsma | ||
Niebert, Aalders | ||
Nuis, Café Posthumus | ||
Marum, Wilpsterweg | ||
De Haar, Postdijk | ||
Frieschepalen, Café de Boer | ||
Siegerswoude, Tolhuis | ||
Ureterp, Koopmans | ||
Olterterp, Het Witte Huis | ||
Beetsterzwaag, De Klok | ||
Gorredijk, Café van der Zee | ||
Langezwaag, Zuivelfabriek | ||
Langezwaag, Café van der Mei | ||
De Knijpe, Café Heida | ||
Heerenveen, Station NS |