Lijn 98 Schagen Station NS - Hippolytushoef Parklaan
Voormalige buslijn 98 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Kop van Noord-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | i.i.g. 1974 t/m 1993 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 12:20) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 98 reed van Schagen via Barsingerhorn, Kolhorn, Middenmeer en Slootdorp naar Hippolytushoef.
Route
Route is niet compleet; alleen tijdhaltes worden getoond
Halte | ||
Schagen, Station | ||
Kolhorn, Sportstraat | ||
Kolhorn, Waardweg | ||
Middenmeer, Hotel Smit | ||
Middenmeer, Praamweg | ||
Wieringerwerf, De Maaier | ||
Wieringerwerf, De Wadden | ||
Wieringerwerf, De Maaier | ||
Slootdorp, Slootweg/Dolfijnweg | ||
Slootdorp, Hotel Lely | ||
Slootdorp, Oeverseweg | ||
Westerland, De Haukes/Poelweg | ||
Hippolytushoef, Hoofdstraat | ||
Hippolytushoef, Parklaan |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1974/1975 werd nog een zeer onregelmatige dienst gereden en moest soms in Middenmeer overgestapt worden. De basisdienst bestond uit een elke 2 uur een rit over het traject, met in de spitsuren en rond het middaguur extra ritten. Op zaterdag en zondag vervielen enkele vroege/late ritten en werd 1x per 2 uur over het hele traject gereden.
Bij meerdere bezuinigingsronden werd de dienstregeling ingekrompen. Eerst vervielen de extra middagrittenn, waardoor nog slechts in de spitsrichting één extra rit gereden werd, die als sneldienst reed tussen Schagen en Kolhorn. De avondritten waren later ook vervallen, slechts rond 22.30 werd in aansluiting op lijn 97 bij Middenmeer één extra late rit gereden (welke in 1981 al niet meer reed).
In de dienstregeling 1984/1985 kwamen de plaatsen Barsingerhorn, Leek en Kreil niet meer voor in de route. Deze plaatsen werden bediend door lijn 153. Slechts één ochtendspitsrit naar Schagen bleef dit wel doen, de overige ritten reden rechtstreeks via Kolhorn naar Middenmeer e.v.
Halte | ||
Schagen, Station | ||
Barsingerhorn, Blauwe Brug | ||
De Leek, De Leek | ||
Kreil, Kreil | ||
Kolhorn, Sportstraat |
Vanaf een onbekend moment werd ook Wieringerwerf in de route opgenomen.
Vanaf 27 mei 1990 vervielen de ritten op zondag. Trajectdelen werden al bediend door andere lijnen, waardoor de toegevoegde waarde van deze lijn nutteloos was. Tenslotte vervielen op 23 mei 1993 ook de ritten op zaterdag.