Lijn 95 Antwerpen Van Eedenplein - Sint-Niklaas Station
Voormalige buslijn 95 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Waasland |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 95 |
Materieel | Van Hool New AG300, Van Hool New A360, VDL Citea SLE-120 |
Periode | ... t/m 5 januari 2024 |
Voorganger(s) | H |
Opvolger(s) | 931 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:10) |
Avond (weekend) | 1x/2 uur (tot 20:20) |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 95 reed van Antwerpen via Burcht, Kruibeke, Bazel, Rupelmonde, Steendorp en Temse naar Sint-Niklaas.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit verder naar de Gijsselstraat in Antwerpen en in de middagspits begon één rit bij de halte Gijsselstraat.
- Doordeweeks reden enkele ritten via Velle Kerk.
- Zaterdag voor 11:00 uur werd slechts 1x/2 uur gereden, waarna de frequentie verhoogd werd naar 1x/uur.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Gijsselstraat | ||
Antwerpen, Zielenslaan/Halewijnlaan | ||
Antwerpen, Waterhoenlaan | ||
Antwerpen, Van Eedenplein | ||
Antwerpen, Halewijn | ||
Antwerpen, Pluvierstraat | ||
Antwerpen, Vlaams Hoofdlaan | ||
Antwerpen, Galgenweel | ||
Antwerpen, Burchtse Weel | ||
Burcht, Koningin Astridlaan | ||
Burcht, Kaai | ||
Burcht, Kerkplein | ||
Burcht, Kampstraat | ||
Burcht, Veldstraat | ||
Burcht, Terlochtlaan | ||
Burcht, Kruibeeksesteenweg | ||
Kruibeke, Burchtstraat | ||
Kruibeke, Watermolenstraat | ||
Kruibeke, Warandestraat | ||
Kruibeke, Scheldelei | ||
Kruibeke, Dorp | ||
Kruibeke, Mercatorstraat | ||
Kruibeke, Moortelstraat | ||
Kruibeke, Annekensstraat | ||
Bazel, Houten Kruisdam | ||
Bazel, Kouterwegel | ||
Bazel, Dorp | ||
Bazel, Nieuwe Baan | ||
Bazel, Blauwe Gaanweg | ||
Bazel, Ganzemeerstraat | ||
Rupelmonde, De Frieslaan | ||
Rupelmonde, Kerk | ||
Rupelmonde, Nieuwstraat | ||
Steendorp, Hemelrijkstraat | ||
Steendorp, Sterstraat | ||
Steendorp, Blauwhofstraat | ||
Temse, Schauselhoekstraat | ||
Temse, Vijfhuizenstraat | ||
Temse, Prinsenlaan | ||
Temse, Vrijheidstraat | ||
Temse, Gasthuisstraat | ||
Temse, Van Raemdonckstraat | ||
Temse, Kleine Dweersstraat | ||
Temse, Doornstraat | ||
Temse, Beeldstraat | ||
Temse, Velle Kerk | ||
Temse, Eigenlo | ||
Sint-Niklaas, De Cauwerstraat | ||
Sint-Niklaas, Passtraat | ||
Sint-Niklaas, Damstraat | ||
Sint-Niklaas, Eigenlostraat | ||
Sint-Niklaas, Houten Schoen | ||
Sint-Niklaas, Hertenhof | ||
Sint-Niklaas, Hertenstraat | ||
Sint-Niklaas, Heilige Familie | ||
Sint-Niklaas, Waasland Shopping | ||
Sint-Niklaas, Atheneum/Zwembad | ||
Sint-Niklaas, Park | ||
Sint-Niklaas, Grote Markt | ||
Sint-Niklaas, Hofstraat | ||
Sint-Niklaas, Uitgang Noordlaan | ||
Sint-Niklaas, Station |
Geschiedenis
Op een onbekend moment, maar mogelijk op 1 september 1982, ontstond deze lijn toen de verschillende deeltrajecten op lijn H (tabelnummer 690) opgesplitst werden.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de lijn vernummerd naar lijn 931, welk lijnnummer een verwijzing is naar de reguliere buslijn die tussen beide plaatsen rijdt. Vanaf deze datum werd alleen nog op schooldagen tijdens de spitsuren gereden, alle overige ritten kwamen te vervallen. Voorts kwam de bediening van Velle te vervallen, de bussen rijden voortaan altijd via Temse.