Lijn 93 Bloemendaal Brederodelaan - Noordwijkerhout Sancta Maria
Voormalige buslijn 93 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1981 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 93 reed van Bloemendaal via Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim en Voorhout naar Noordwijkerhout.
In de zomermaanden werd overdag (tot ongeveer 19.15) verder gereden naar de Langevelderslag. Het traject tussen Bloemendaal en Voorhout werd samen met lijn 92 gereden, waardoor op dat trajectdeel een halfuursdienst ontstond.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Bloemendaal, Brederodelaan | ||
Haarlem, Station | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Heemstede, De Glip | ||
Bennebroek, Bennebroekerlaan | ||
Hillegom, Van den Endelaan | ||
Lisse, Nassaupark | ||
Lisse, Poelpolder | ||
Sassenheim, Engelenbuurt | ||
Sassenheim, Rusthof | ||
Voorhout, Soldaatje | ||
Noordwijkerhout, Brink | ||
Noordwijkerhout, Sancta Maria | ||
Noordwijkerhout, Langevelderslag |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 kwam de nieuwe Schiphollijn in gebruik, door deze nieuwe spoorlijn waren meer en directere verbindingen mogelijk. Lijn 93 werd daarom vanaf Hillegom omgeklapt en verlegd naar Nieuw-Vennep. De dienstregeling bleef praktisch ongewijzigd, zodat in combinatie met lijn 92 nog steeds elk half uur gereden werd.