Lijn 76 Bunschoten Haarbrug Noord - Leusden Middenweg
Voormalige buslijn 76 | |
Vervoerder(s) | Stadsvervoer Nederland |
Concessie | Oost-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 12 december 2004 t/m 13 december 2008 |
Opvolger(s) | 76, 78 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 76 reed van Bunschoten/Spakenburg via Amersfoort naar Leusden.
Dienstregeling
- In de avonduren werd 1x/uur het gehele traject gereden aangevuld met 1x/uur Bunschoten/Spakenburg - Amersfoort.
- In de daluren reden alle ritten vanaf Leusden, Middenweg verder als lijn 70 en reed lijn 70 vanaf Leusden, Asschatterweg verder als lijn 76.
Route
Halte | ||
Bunschoten, Haarbrug Noord | ||
Bunschoten, De Kleine Pol | ||
Bunschoten, Gemeentehuis | ||
Spakenburg, Boompjes | ||
Spakenburg, Huygenslaan | ||
Spakenburg, Broerswetering | ||
Spakenburg, Goudoever | ||
Spakenburg, Brahmslaan | ||
Bunschoten, Wilde Zwaan | ||
Bunschoten, Blauwe Reiger | ||
Bunschoten, De Kronkels | ||
Bunschoten, Polynorm | ||
Bunschoten, Lodijk | ||
Amersfoort, Zeldertseweg | ||
Amersfoort, Pastoor Pieckweg | ||
Amersfoort, Zevenhuizerstraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Busstation/NS | ||
Amersfoort, Centrum | ||
Amersfoort, De Kei/Julianaplein | ||
Amersfoort, Hendrik van Viandenstraat | ||
Amersfoort, Blekerseiland | ||
Amersfoort, Boreelstraat | ||
Amersfoort, Nijenstede | ||
Amersfoort, Zhs Meander Elisabeth | ||
Leusden, Ursulineweg | ||
Leusden, Heiligenbergweg | ||
Leusden, Groene Zoom | ||
Leusden, Rossenberglaan | ||
Leusden, Geertrudeshof | ||
Leusden, Torenakkerweg | ||
Leusden, Bohemen | ||
Leusden, Asschatterweg | ||
Leusden, De Biezenkamp | ||
Leusden, Zwarteweg | ||
Leusden, Bedr. Ter. De Horst | ||
Leusden, 't Vliet | ||
Leusden, Waterlinie | ||
Leusden, Schotkamp | ||
Leusden, 't Ruige Veld | ||
Leusden, Arebos | ||
↓ | Leusden, Middenweg | |
Leusden, Arebos | ||
Leusden, 't Ruige Veld | ||
Leusden, Schotkamp | ||
Leusden, Waterlinie | ||
Leusden, 't Vliet | ||
Leusden, Bedr. ter. De Horst | ||
Leusden, Zwarteweg | ||
Leusden, De Biezenkamp | ||
↑ | Leusden, Asschatterweg |
Geschiedenis
Lijn 76 ontstond bij de start van de nieuwe concessie Oost-Utrecht op 12 december 2004 uit het combineren van de bestaande lijnen van Amersfoort naar Bunschoten-Spakenburg en het noordelijk deel van Leusden. Met ingang van 11 december 2005 werd in de daluren nog maar één keer de lus door Bunschoten-Spakenburg gereden, waardoor de vertrektijden wijzigden.
Per 14 december 2008 nam Connexxion het vervoer over in de nieuwe concessie Provincie Utrecht. Sindsdien reed lijn 76 alleen nog tussen Bunschoten-Spakenburg en Amersfoort, naar Leusden werd de route overgenomen door lijn 78. De route in Leusden werd hierbij ietwat aangepast: voortaan werd vanaf de Noorderinslag via winkelcentrum De Biezenkamp naar 't Ruige Veld gereden, op de terugweg liep de route niet langer door De Biezenkamp heen maar via de Burgemeester de Beaufortweg en de Groene Zoom.