Lijn 6 Dordrecht, Centraal Station - Nieuw-Krispijn
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | stadsbus |
Materieel | Irisbus GX127 |
Frequenties
| |
Spits | rijdt niet |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt van het centraal station via Het Reeland naar Nieuw-Krispijn. De lijn maakt deel uit van de concessie DAV en wordt gereden door Arriva. Er wordt uitsluitend gereden tussen ca. 10.00 en 14.30 uur gekoppeld aan de korte ritten Centraal Station - Dordtse Kil v.v. van lijn 7
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Transvaalstraat | ||
Dordrecht, Eemsteynplein | ||
Dordrecht, Emmastraat | ||
Dordrecht, Thureborgh | ||
Dordrecht, Nassauweg |
Geschiedenis van lijn 6
Lijn 6 ging in 1957 van start als verbinding van het Centrum via de Provincialeweg en het veer Kop van 't Land naar Werkendam. Vanaf 1 juni 1997 reed lijn 6 vanaf Werkendam door naar busstation de Tol bij Sleeuwijk, maar al snel werd de lijn doorgetrokken naar halte Lindenhof in Sleeuwijk. In de zomerdienst van 2004 werd de lijn ingekort tot het Plein in Werkendam en reed deze alleen nog in de spits tot aan de opheffing met ingang van de winterdienstregeling 2004. Het lijnnummer 6 keerde terug op 13 december 2009 als verbinding tussen het centraal station en Nieuw-Krispijn, wat een vervolg was op de eind 2002 opgeheven lijn 21.
Keringen
- op Centraal Station op lijn 7