Lijn 61 Groningen Centraal Station - Delfzijl Ziekenhuis
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio | Noord-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 18 november 1979 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2-3x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 61 reed van Groningen via Zuidwolde, Bedum, Middelstum, Usquert, Uithuizen, Roodeschool, Spijk, Bierum en Holwierde naar Delfzijl.
Dienstregeling
- Het gehele traject werd van maandag t/m zaterdag 1x/uur gereden.
- Daarnaast waren er ritten die tot Middelstum, Kantens of Uithuizen reden.
- Verder waren er nog wat ritten die als sneldienst reden tussen Groningen en Bedum (zaterdags) of Middelstum (maandag t/m vrijdag).
- Van maandag t/m vrijdag reed er ook een rit naar Groningen die begon in Roodeschool, op zaterdag reed deze rit vanaf Uithuizen, net als de ritten tot ongeveer 8.15 uur.
- In de avonduren werd er richting Delfzijl twee keer gereden, de overige ritten reden tot Uithuizen.
- Op zondag werd 1x/2 uur het hele traject gereden en 1x/2 uur tot Middelstum.
Route
Halte Niet alle haltes worden vermeld.
| ||
Groningen, Autobusstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Bedumerweg | ||
Groningen, Oosterhamriksbaan | ||
Noorderhogebrug, Brug | ||
Zuidwolde, Wachthuisje | ||
Ellerhuizen, Brug | ||
Bedum, Spaarbank | ||
Onderdendam, Wachthuisje | ||
Middelstum, Gemeentehuis | ||
Kantens, Gemeentehuis | ||
Rottum, 't Lage Eind | ||
Usquert, Sportpark | ||
Uithuizen, Station GADO | ||
Uithuizermeeden, Klein | ||
Roodeschool, Gorter | ||
Roodeschool, Oost | ||
Spijk, Bibliotheek | ||
Holwierde, Wachtkamer | ||
Delfzijl, Hoogwatum | ||
Delfzijl, Kadijk | ||
Delfzijl, Zeebadweg | ||
Delfzijl, Station NS | ||
Delfzijl, Stuurboordlaan | ||
Delfzijl, Ziekenhuis |
Geschiedenis
In de GADO Dienstregeling 1981/1982 werd van maandag t/m zaterdag over het gehele traject een uurdienst gereden. Dit werd aangevuld tussen Groningen en Middelstum tot een halfuursdienst. Enkele van deze ritten hadden Kantens als begin-/eindpunt. Van maandag t/m vrijdag werd dit dan ook nog aangevuld met sneldienstritten tussen Groningen en Bedum in de ochtend en middag spits, ook hiervan waren er enkele ritten die na Bedum dan doorreden als stopdienst tot Uithuizen. Op zondag werd vanaf Delfzijl eens per twee uur gereden naar Groningen. Vanaf Groningen werd eens per twee uur gereden tot Uithuizen, van Uithuizen reed het andere uurblok een bus naar Delfzijl. Vanaf 15.00u in de middag reden twee ritten het gehele traject.