Lijn 565 Houwerzijl de Jongestraat - Leens Centrum
Buurtbuslijn 565 | |
Vervoerder(s) | UVO |
Concessie | Publiek Vervoer Groningen-Drenthe |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Flexbus De Marne |
Materieel | Tribus Civitas |
Rijdt sinds | 15 december 2019 |
Voorganger(s) | 565, 68 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur (ochtend, ri. Leens) 1x/uur (middag) |
Spits (vakantie) | 2x/middagspits |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/dag (ochtend) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 565 rijdt van Houwerzijl, Zuurdijk en Wehe den Hoorn naar Leens.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 2x/uur gereden van Houwerzijl naar Leens en wordt niet in de andere richting gereden.
- De eerste drie ritten vanuit Houwerzijl rijden vanaf Wehe den Hoorn rechtstreeks naar Leens.
- In de vakanties rijden in beide richtingen twee ritten halverwege de ochtend en twee ritten in de middagspits.
Tariefinformatie |
Reizen op saldoIn de concessie Publiek Vervoer Groningen-Drenthe is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer. Er zijn geen kilometertarieven voor deze concessie gevonden. OVpayIn de concessie Publiek Vervoer Groningen-Drenthe kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. |
Wagenverkoop |
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Houwerzijl, Meester S. de Jongestraat | ||
Ewer, Hayemaheerd | ||
Zuurdijk, Hoofdweg 50 | ||
Zuurdijk, Hoofdweg 19 | ||
Warfhuizen, Brug | ||
Wehe den Hoorn, Warfhuisterweg | ||
Wehe den Hoorn, W.H. Timersmastraat | ||
Wehe den Hoorn, Mernaweg | ||
Kloosterburen, Nijenklooster | ||
Kloosterburen, Molenrij | ||
Kloosterburen, Hoofdstraat 44 | ||
Kloosterburen, Kloostersingel | ||
Kloosterburen, Westerklooster | ||
Kruisweg, Hogeweg | ||
Wehe den Hoorn, F. Cleveringastraat | ||
Leens, Welgelegen | ||
Leens, Borg Verhildersum | ||
Leens, Wierde | ||
Leens, Van de Munniklaan | ||
Leens, Centrum |
Zie ook
Geschiedenis
Op 15 december 2019 werd de route aangepast. De lijn werd ingekort tot Houwerzijl en reed voortaan niet meer naar Zoutkamp. Daarnaast werd de route tussen Wehe den Hoorn en Leens omgelegd via Kloosterburen om het vervallen routedeel van lijn 68 over te nemen. Verder werd het eindpunt De Nije Nering in Leens hernoemd naar Centrum.