Lijn 55 Hoogvliet Metro - Hellevoetsluis De Struijten
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 26 augustus 1979 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | 54A, 55 |
Opvolger(s) | 105, 106 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 55 reed van Hoogvliet via Spijkenisse, de Botlek en Rozenburg naar Brielle.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één extra rit van Rozenburg naar Brielle.
- In de spitsrichting en op zaterdagmiddag werd 1x/uur extra gereden tussen Hoogvliet en Rozenburg v.v.
Route
Halte | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Spijkenisse, Station | ||
Spijkenisse, Anjerplein | ||
Spijkenisse, Sportlaan | ||
Botlek, Botlek | ||
Rozenburg, Eikenlaan | ||
Rozenburg, Raadhuisplein | ||
Rozenburg, Volgerweg | ||
Brielle, Brielle | ||
Nieuwenhoorn, Dorp | ||
Hellevoetsluis, 't Zwaantje | ||
Hellevoetsluis, Jan Blankenstraat | ||
Hellevoetsluis, de Struijten |
Geschiedenis
Op 26 augustus 1979 werd de route van de oude lijn 55 vanaf Brielle doorgetrokken naar Nieuwenhoorn en Hellevoetsluis ter vervanging van lijn 54A, die nog maar tot Hellevoetsluis bleef rijden. Over het gehele traject bleven de route en dienstregeling vrijwel gehandhaafd, alleen de extra ritten 's middags gingen ook op zaterdagmiddag rijden en dan tevens in beide richtingen.
Rond 1980 werden deze extra ritten van maandag- t/m vrijdagmiddag doorgetrokken van Rozenburg naar Hellevoetsluis.
Op 31 mei 1981 werd ook de Mobilofoon bij de ZWN in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één grote regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen. Deze lijn werd daarom vernummerd naar lijn 105. Komende vanuit Hoogvliet werd de route ingekort tot Brielle, doorgaande reizigers naar Hellevoetsluis konden aldaar voortaan overstappen op de nieuwe lijn 106. In de spitsuren werden tevens extra ritten aan de dienstregeling toegevoerd, maar op zaterdag kwamen deze extra ritten grotendeels te vervallen.