Lijn 55 Hoogvliet Metro - Brielle Busstation
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 25 augustus 1979 |
Opvolger(s) | 55 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 55 reed van Hoogvliet via Spijkenisse, de Botlek en Rozenburg naar Brielle.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één extra rit van Rozenburg naar Brielle.
- In de spitsrichting werd 1x/uur extra ritten tussen Hoogvliet en Rozenburg v.v.
Route
Halte | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Spijkenisse, Station | ||
Spijkenisse, Anjerplein | ||
Spijkenisse, Sportlaan | ||
Botlek, Botlek | ||
Rozenburg, Eikenlaan | ||
Rozenburg, Raadhuisplein | ||
Rozenburg, Volgerweg | ||
Brielle, Brielle |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 werd deze lijn doorgetrokken vanaf Brielle naar Nieuwenhoorn en Hellevoetsluis ter vervanging van lijn 54A. De route en dienstregeling bleven vrijwel gehandhaafd, alleen de extra ritten 's middags gingen voortaan ook op zaterdagmiddag rijden en dan in beide richtingen.