Lijn 510 Mechelen Station - Geel Station
Buslijn 510 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Jonckheere Transit, Van Hool (New) A600, MAN Lion's City |
Rijdt sinds | 1 september 2012 |
Voorganger(s) | 510 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 510 rijdt van Mechelen via Sint-Katelijne-Waver, Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Putte, Beerzel, Heist-op-den-Berg, Hulshout, Heultje, Zoerle-Parwijs, Westerlo en Zammel naar Geel.
Dienstregeling
- De routevarianten via Hagelstein en Heist-op-den-Berg College worden slechts door een enkele extra rit buiten de vakanties aangedaan.
- In de spitsuren rijden er enkele extra ritten tussen Mechelen en Heist-op-den-Berg of Westerlo.
Route
Halte | ||
Mechelen, Station | ||
Mechelen, Kardinaal Mercierplein | ||
Mechelen, Zandpoortvest | ||
Mechelen, Bleekstraat | ||
Mechelen, Nekkerspoel Station | ||
Mechelen, Borchtstraat | ||
Mechelen, Weidestraat | ||
Mechelen, Sint-Libertuskerk | ||
Mechelen, Pasbrug | ||
Sint-Katelijne-Waver, Schorsemolenstraat | ||
Sint-Katelijne-Waver, Borgerstein | ||
Sint-Katelijne-Waver, IJzerenveld | ||
Sint-Katelijne-Waver, Gestellei | ||
Sint-Katelijne-Waver, Heiken | ||
Sint-Katelijne-Waver, Lombaardstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Mechelbaan | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bergstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Berkenhoekstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kruisweglei | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Dijk | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kerk | ||
↑ | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Sint-Ursula | |
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Wolvenstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Liekens | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bosstraat | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Koelarenvelden | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Sint-Ursula | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Scheerslei | ||
Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Prinsenstraat | ||
Putte, Kapelstraat | ||
Putte, Markt | ||
Putte, Centrum | ||
Putte, Eksterstraat | ||
Putte, Helstraat | ||
Beerzel, Driesstraat | ||
Beerzel, Rijmeterstraat | ||
Beerzel, Merelstraat | ||
Beerzel, Kerk | ||
Beerzel, Berg | ||
Beerzel, Kroonstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Kruispunt | ||
Heist-op-den-Berg, Kapel | ||
Heist-op-den-Berg, Station | ||
Heist-op-den-Berg, OCMW | ||
Heist-op-den-Berg, Cultureel Centrum | ||
Heist-op-den-Berg, Leopoldlei | ||
↓ | Heist-op-den-Berg, College | |
Heist-op-den-Berg, Kapel | ||
Heist-op-den-Berg, Kattestraat | ||
Heist-op-den-Berg, KTA | ||
Heist-op-den-Berg, Eugeen Woutersstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Grens | ||
Hallaar, Kerk | ||
Hallaar, Moutstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Broekstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Wiekevorstsesteenweg | ||
Hulshout, Peerdekerkhofstraat | ||
Hulshout, Brouwerijstraat | ||
Hulshout, Gemeentehuis | ||
Hulshout, Kapelstraat | ||
Hulshout, Hooistraat | ||
Hulshout, Heibergstraat | ||
Hulshout, Station | ||
Heultje, Hoog Heultje | ||
Heultje, Hoge Akkers | ||
Heultje, Goorbossen | ||
Heultje, Kerk Gevaertlaan | ||
Heultje, Heidebloemstraat | ||
Zoerle-Parwijs, Vekestraat | ||
Zoerle-Parwijs, Dorp | ||
Zoerle-Parwijs, Kruisstraat | ||
Zoerle-Parwijs, Dennenwoud | ||
Westerlo, Beeltjensdreef | ||
Westerlo, Zeptstraat | ||
Westerlo, Guido Gezellestraat | ||
Westerlo, De Merodedreef | ||
Westerlo, Dorp | ||
Westerlo, Stadion | ||
Westerlo, Standbeeld Prins d'Ligne | ||
Zammel, Kruispunt | ||
Zammel, Neerstraat | ||
Geel, Veestraat | ||
Geel, Zammelseweg | ||
Geel, Eindhoutseweg | ||
Geel, Stelensedijk | ||
Geel, Brandemolenstraat | ||
Geel, Doornboomstraat | ||
Geel, Kapellenblok | ||
Geel, Doctor Sanodreef | ||
Geel, Waterstraat | ||
Geel, AZ Sint-Dimpna | ||
Geel, Nieuwstraat | ||
Geel, Pastoor Van Neylenstraat | ||
Geel, Markt | ||
Geel, Stadspark | ||
Geel, Station |
Geschiedenis
De huidige lijnvoering ontstond op 1 september 2012 toen het traject verlengd werd van Westerlo naar Geel. De dienstregeling bleef grotendeels ongewijzigd.
Op 1 februari 2014 werd de route in Geel gewijzigd; de halte Werft kwam daarbij geheel te vervallen. De bussen staduitwaarts rijden voortaan via de Markt en Kollegestraat en de bussen stadinwaarts rijden voortaan via de Nieuwstraat richting het station v.v.
Halte | ||
Geel, AZ Sint-Dympna | ||
Geel, P. van Neylenstraat | ||
Geel, Markt | ||
Geel, Nieuwstraat | ||
Geel, Stadspark | ||
Geel, Station |
Op 14 december 2014 werd de route in Heist-op-den-Berg gewijzigd.
Vanaf 1 september 2018 ging de middagrit vanaf het Hagelstein voortaan beginnen bij het instituut Sint-Ursula. Scholieren vanaf het Hagelstein kunnen dan gebruik maken van de lijnen 529 en 539.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Heist-op-den-Berg (t/m 12-2014)
Halte | ||
Heist-op-den-Berg, Leopoldlei | ||
Heist-op-den-Berg, Tapelaarstraat | ||
Hulshout, Wiekevorststeenweg | ||
Hulshout, Peerdekerkhofstraat |