Lijn 4 Münster, Clemenshospital - Gelmer
Buslijn 4 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münster |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 2, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 4 rijdt van Münster Clemenshospital via Inselbogen, Geistviertel, Stadtmitte, Hauptbahnhof en Mauritz Nord naar Gelmer of Handorf.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt 3x/uur tussen het Clemenshospital en Gelmer gereden. Hierbij wordt standaard 1x/uur in beide richtingen via Sudmühle gereden. In de ochtendspits wordt Sudmühle 2x/uur richting Münster Hauptbahnhof bediend maar niet in de omgekeerde richting.
- Op zaterdag wordt 1x/uur naar Waldfriedhof Lauheide gereden (in de avonduren naar Handorf Kaserne) en 2x/uur naar Gelmer. De ritten van en naar Gelmer rijden dan altijd via de halte Gewerbegebiet Kleimannbrücke.
- Op zondag wordt 1x/uur naar Waldfriedhof Lauheide gereden (in de avonduren naar Handorf Kaserne) en 1x/uur naar Gelmer. Er wordt dan altijd via de halte Dyckburgstraße gereden.
Route
Halte | ||
Münster, Clemenshospital | ||
Münster, Sankt-Gottfried-Kirche | ||
Münster, Düesbergpark | ||
Münster, Siebenbürgenweg | ||
Münster, Oberschlesier Straße | ||
Münster, Inselbogen/Sparkassenzentraße | ||
Münster, Grüner Grund | ||
Münster, Heilig-Geist-Kirche | ||
Münster, Metzer Straße | ||
Münster, Alter Schützenhof | ||
Münster, Hochstraße | ||
Münster, Geiststraße | ||
Münster, Schützenstraße | ||
Münster, Aegidiimarkt/LWL-Museum | ||
Münster, Picasso-Museum | ||
Münster, Königsstraße | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Domplatz | ||
Münster, Klemensstraße | ||
Münster, Raphaelsklinik | ||
Münster, Engelenschanze | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Hörstertor | ||
Münster, Piusallee | ||
Münster, Elisabet-Ney-Straße | ||
Münster, Erpho-Kirche | ||
Münster, Wiener Straße | ||
Münster, Schifffahrter Damm | ||
Münster, Elbestraße | ||
Münster, Saarstraße | ||
Münster, Schleuse | ||
Münster, Hacklenburg | ||
Münster, Abzweig Mariendorf | ||
Münster, Rudolf-Diesel-Straße | ||
Münster, Gewerbegebiet Kleimannbrücke | ||
Münster, An der Alten Ziegelei | ||
Münster, Sudmühlenstraße | ||
Münster, Jägerhäuschen | ||
Münster, Mariendorf West | ||
Münster, Im Sundern | ||
Münster, Heidehof | ||
Münster, Dyckburgstraße | ||
Münster, Windbreede | ||
Münster, Freibad Sudmühle | ||
Münster, Sudmühle | ||
Münster, Westfälisches Pferdezentrum | ||
Münster, Hessenbusch | ||
Münster, Kirschgarten | ||
Münster, Am Hof zur Linde | ||
Münster, Middelfeld | ||
Münster, Drei Eichen | ||
Münster, Dorbaum | ||
Münster, In der Stroth | ||
Münster, Lützowstraße | ||
Münster, Handorf Kaserne | ||
Münster, Verth | ||
Münster, Lauheide | ||
Münster, Waldfriedhof Lauheide | ||
Münster, Hessenweg | ||
Münster, Overeskenhoek | ||
Münster, Ölhafen | ||
Münster, Rieselfelder | ||
Münster, Zur Eckernheide | ||
Münster, Alfersheide | ||
Münster, Gelmerheide | ||
Münster, Schornheide | ||
Münster, Westerheide | ||
Münster, Gelmer | ||
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. De nieuwe lijn 4 ontstond op die datum door het samenvoegen van verschillende trajecten, namelijk het traject van de voormalige lijn 2 tussen het Hauptbahnhof en het Clemenshospital en het traject van de voormalige lijn 7 tussen het Hauptbahnhof en Gelmer. Nieuw was echter dat vanaf de halte Dyckburgstraße niet langer naar Sudmühle werd gereden, maar naar de halte Waldfriedhof Lauheide dat het eindpunt van de voormalige lijn 2 was. De halte Sudmühle bleef bereikbaar via een belbus. Ook werden de haltes Pötterhoek en Kärntner Straße niet langer aangedaan door deze nieuwe lijn; de bediening werd verzorgd door de nieuwe lijn 2.
Op 8 januari 2018 kwam de halte Handorf Kaserne West te vervallen.
Op 27 april 2020 werd voortaan op zondagavond net zoals op andere avonden afwisselend naar Gelmer en Handorf Kaserne gereden in plaats van alle dat alle ritten naar Gelmer reden. Tevens werd de halte Haus Münsterland hernoemd in Lützowstraße.
Op 12 april 2021 werd de dienstregeling gewijzigd. Doordeweeks werd na de ochtendspits niet langer 1x/uur naar Waldfriedhof Lauheide gereden maar werd 1x/uur extra doorgereden naar Gelmer waardoor de frequentie op dit traject werd verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Hierbij werd 1x/uur de routevariant via Sudmühle gereden om de bediening voor dit gedeelte van Münster te blijven behouden. Net als doordeweeks kwam voor de ritten van en naar Waldfriedhof Lauheide de aansluitende belbus die 1x/uur tussen de haltes Dyckburgstraße en Sudmühle reed op zaterdag te vervallen.