Lijn 407 Herentals Station - Westmalle Mariagaarde
Voormalige buslijn 407 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Van Hool newAG300 Jonckheere Transit G |
Periode | 1 september 2019 t/m 30 juni 2023 |
Voorganger(s) | 409 |
Opvolger(s) | 592 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 2x/woensdag |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 407 reed van Herentals via Vorselaar, Poederlee, Lille, Wechelderzande en Oostmalle naar Westmalle.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit van Herentals naar Westmalle Mariagaarde en één rit van Poederlee naar Westmalle Mariagaarde.
- In de middagspits reed één rit van Westmalle Berchmans naar Poederlee en één rit van Westmalle Mariagaarde naar Herentals.
- Op woensdagmiddag reed één rit van Westmalle Berchmans naar Poederlee en één rit van Westmalle Mariagaarde naar Herentals; in de middagspits wordt dan niet gereden.
Route
Halte | ||
Herentals, Station | ||
Herentals, Belgiëlaan | ||
Herentals, Hikstraat | ||
Herentals, AZ Sint-Elisabeth | ||
Herentals, Netepark | ||
Herentals, Bosdreef | ||
Herentals, Watervoort | ||
Herentals, Poederleeseweg | ||
Vorselaar, Doornboom | ||
Poederlee, Heggekapel | ||
Poederlee, Schrieken | ||
Poederlee, Dorp | ||
Poederlee, Heikant | ||
Lille, Beek | ||
Lille, Dorp | ||
Lille, Kruispunt Gierlebaan | ||
Lille, Boskant | ||
Lille, Geitenstraat | ||
Lille, P+R Lille | ||
Wechelderzande, Moereind | ||
Wechelderzande, Nieuwstraat | ||
Wechelderzande, Kerk | ||
Wechelderzande, Stepke | ||
Wechelderzande, Sept | ||
Oostmalle, Spaeydreef | ||
Oostmalle, Pater Hensstraat | ||
Oostmalle, Kapel RMS | ||
Oostmalle, Lierselei | ||
Oostmalle, Busstation | ||
Oostmalle, Maris Stella | ||
Oostmalle, Steenovenstraat | ||
Westmalle, Kapelstraat | ||
Westmalle, Zandstraat | ||
Westmalle, Schaggeleweg | ||
Westmalle, Sint-Jan-Berchmans | ||
Westmalle, Kerk | ||
Westmalle, Mariagaarde |
Geschiedenis
Op 1 september 2019 werden de lijnnummers en routes van de schoolbussen in de entiteit Antwerpen aangepast. Op die datum werd lijn 409 gesplitst in de nieuwe lijn 407 en lijn 409. Eerstgenoemde lijn ging rijden tussen Herentals en Westmalle ten behoeve van de scholen in Oostmalle en laatstgenoemde lijn ging rijden tussen Herentals en Hoogstraten, het oude traject. Onder de beide lijnnummers bleven de routes en dienstregeling vrijwel ongewijzigd.
Op 1 juli 2023 werd deze lijn vernummerd naar lijn 592.