Lijn 402 Erkelenz Bahnhof - Heinsberg Busbahnhof
Buslijn 402 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Westsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) MAN Lion's City (G) Solaris Urbino (G) Iveco Crossway MAN NG 313 MAN NL 223 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdagavond | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 402 rijdt van Erkelenz Stadtmitte via Erkelenz Granterath, Hückelhoven Baal, Hückelhoven Doveren, Hückelhoven Stadtmitte, Hückelhoven Millich, Hückelhoven Ratheim, Heinsberg Dremmen en Heinsberg Oberbruch naar Heinsberg Stadtmitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt in de ochtendspits buiten de vakanties meestal doorgereden naar Erkelenz ZOB en in de middaguren wordt meestal gereden vanaf Erkelenz ZOB. Er rijden dan ook enkele extra scholierenritten. Sommige van deze ritten rijden een directe route in Erkelenz en hebben hun eindpunt liggen bij de halte Hückelhoven Rathaus. In de ochtendspits rijdt één rit vanaf Rurich naar Erkelenz.
- Doordeweeks rijden in de vroege ochtend enkele ritten niet via Dremmen Bahnhof.
- Enkele ritten in de ochtendspits en in de middaguren rijden de vakanties rijden via de halte Kreishaus.
Route
Halte | ||
Erkelenz, ZOB | ||
Erkelenz, Bahnhof | ||
Erkelenz, Agentur für Arbeit | ||
Erkelenz, Hagelkreuz | ||
Erkelenz, Süd | ||
Erkelenz, Sittarder Straße | ||
Erkelenz, GIPCO | ||
Erkelenz, Granterath | ||
Hückelhoven, Baal Nordstraße | ||
Hückelhoven, Baal Kirche | ||
Hückelhoven, Baal Süd | ||
Hückelhoven, Rurich Kirche | ||
Hückelhoven, Baal Bahnhof | ||
Hückelhoven, Baal Ottostraße | ||
Hückelhoven, Baal Porschestraße | ||
Hückelhoven, Baal Dieselstraße | ||
Hückelhoven, Abzweigung Doverheide | ||
Hückelhoven, Doveren Provinzialstraße | ||
Hückelhoven, Seniorenwohnpark | ||
Hückelhoven, Parkhofstraße | ||
Hückelhoven, Rathaus | ||
Hückelhoven, Gymnasium | ||
Hückelhoven, Zeche | ||
Hückelhoven, Abzweigung Schaufenberg | ||
Hückelhoven, Millich Ledigenheim | ||
Hückelhoven, Millich Schaufenberger Straße | ||
Hückelhoven, Millich Gronewaldstraße | ||
Hückelhoven, Millich Jettchenweg | ||
Hückelhoven, Ratheim Busch | ||
Hückelhoven, Ratheim Schulzentrum | ||
Hückelhoven, Ratheim Kirche | ||
Hückelhoven, Ratheim Markt | ||
Hückelhoven, Ratheim Burgstraße | ||
Hückelhoven, Ratheim Ziegelweg | ||
Heinsberg, Dremmen Bahnhof | ||
Heinsberg, Oberbruch Richard-Wagner-Straße | ||
Heinsberg, Oberbruch Parkstraße | ||
Heinsberg, Oberbruch Schulzentrum | ||
Heinsberg, Oberbruch Volkspark | ||
Heinsberg, Oberbruch Grebbener Straße | ||
Heinsberg, Grebben Birkenweg | ||
Heinsberg, Grebben Hartenbauer | ||
Heinsberg, Gewerbegebiet | ||
Heinsberg, Industriestraße | ||
Heinsberg, Kreishaus | ||
Heinsberg, Agentur für Arbeit | ||
Heinsberg, Ostpromenade | ||
Heinsberg, Busbahnhof |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd er in Heinsberg een nieuwe standaard route ingevoerd via de Industriestraße. De oude route via Kreishaus werd alleen nog door enkele doordeweekse ritten buiten de vakanties gereden. De halte Am alten Bahnhof werd hernoemd in Nordstraße en de halte Hertie werd hernoemd in Parkhofstraße.
Op 11 december 2016 werd de halte Erkelenz Sittarder Straße aan de route toegevoegd, werd de halte Doveren Abzweigung Dieselstraße opgeheven en werd de halte Doveren Bahnhof hernoemd in Abzweigung Doverheide.
Op 1 januari 2020 werd de halte Rathaus richting Erkelenz hernoemd in Gymnasium.
Op 13 december 2020 werd de halte Baal Dieselstraße aan de route toegevoegd.