Lijn 396 Dirksland Ziekenhuis - Rotterdam Zuidplein
Voormalige buslijn 396 | |
Vervoerder(s) | TCR i.o.v. Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Snelbus |
Materieel | Mercedes-Benz Integro |
Periode | 4 januari 2009 t/m 24 januari 2015 |
Opvolger(s) | 396, 639 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 396 reed van Dirksland via Sommelsdijk, Middelharnis en Nieuwe-Tonge naar Rotterdam.
Route
Halte | ||
Dirksland, Ziekenhuis | ||
Dirksland, Schelpenpad | ||
Sommelsdijk, Dorpsweg | ||
Sommelsdijk, Koningin Julianaweg | ||
Middelharnis, Gemeentehuis | ||
Middelharnis, Doetinchemsestraat | ||
Nieuwe-Tonge, Provincialeweg N215 | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Op 4 januari 2009 werd in de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee een Qliner geïntroduceerd. Als verwijzing naar de andere snelbus vanuit Zeeland, kreeg deze lijn het lijnnummer 396. In de (brede) spitsuren ging deze nieuwe lijn 2x/uur rijden en in de daluren (09:00 - 15:00) 1x/uur. Tussen Middelharnis en Rotterdam werden geen tussengelegen haltes bediend.
Op 25 januari 2015 werd de route in de spitsuren uitgebreid met het traject Middelharnis - Ouddorp. Ook werd de frequentie in de spits- en daluren buiten de mei-, zomer- en kerstvakantie verhoogd naar 4x/uur respectievelijk 2x/uur.