Lijn 2 Groningen Station Noord - De Punt Busstation
Buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Groningen |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 2 januari 2011 |
Voorganger(s) | 1, 52 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van station Groningen Noord via de Korrewegwijk, het Centrum, station Groningen, De Wijert, Eelderwolde, Paterswolde en Eelde naar De Punt.
Dienstregeling
- De gehele week met uitzondering van de zomervakantie rijdt de helft van het aantal ritten niet verder dan De Wijert Zuid (halte Vestdijklaan).
- Tijdens de zomervakantie rijden van maandag tot en met zaterdag overdag alle ritten naar De Punt.
Route
Halte | ||
Groningen, Station Noord | ||
Groningen, Abeelstraat | ||
Groningen, Iepenlaan | ||
Groningen, Van Oldenbarneveltlaan | ||
Groningen, Floresstraat | ||
Groningen, Poortstraat | ||
Groningen, Curaçaostraat | ||
Groningen, Arubastraat | ||
Groningen, Surinamestraat | ||
Groningen, Sint Eustatiusstraat | ||
Groningen, Floresplein | ||
Groningen, J.C. Kapteynlaan | ||
Groningen, Riouwstraat | ||
Groningen, Brouwerstraat | ||
Groningen, Korenstraat | ||
Groningen, Oude Ebbingestraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Parkbrug | ||
Groningen, Brailleweg | ||
Groningen, Maaslaan | ||
Groningen, H.R. Holststraat | ||
Groningen, Van Schendelstraat | ||
Groningen, Jan Luykenstraat | ||
Groningen, P.C. Hooftlaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurlaan | ||
Groningen, Spieghelstraat | ||
Groningen, Geert Teispad | ||
Groningen, Bordewijklaan | ||
Groningen, Vestdijklaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug | ||
Groningen, Sportlaan | ||
Groningen, Corpus den Hoorn Zuid | ||
Groningen, Martiniziekenhuis Hoofdingang | ||
Groningen, Van Swietenlaan | ||
Groningen, Schweitzerlaan | ||
Groningen, Rotonde Martiniziekenhuis | ||
Groningen, Lepelaar | ||
Groningen, Hoornseplas | ||
Eelderwolde, Elsborgpad | ||
Eelderwolde, Achterom | ||
Eelderwolde, Groningerweg 33 | ||
Paterswolde, Reigerlaan | ||
Paterswolde, Groningerweg 19 | ||
Paterswolde, Noordwijk | ||
Paterswolde, Vennerstraat | ||
Paterswolde, Burgemeester Jan Gerard Legroweg | ||
Paterswolde, Raadhuislaan | ||
Eelde, Henri Dunantweg | ||
Eelde, Hortensiaweg | ||
Eelde, Otto Eerelmanweg | ||
Eelde, Verdiweg | ||
Eelde, Eduard van der Laanhuis | ||
Eelde, Kerkhoflaan | ||
Eelde, Kosterijweg | ||
Eelde, Eskampenweg | ||
Eelde, Steenakkersweg | ||
Eelde, Vosbergen | ||
Eelde, Oosterbroek | ||
Eelde, Airport | ||
Eelde, Burgemeester Jan Gerard Legroweg 75 | ||
De Punt, Busstation |
Geschiedenis
Op verzoek van het OV-bureau Groningen-Drenthe werd de bestaande lijn 52 met ingang van 2 januari 2011 vernummerd naar 2. Hiermee werd verduidelijkt dat de lijn onderdeel uitmaakt van de stadsdienst Groningen. In de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats. Tevens werd een aanvullende lijn 602 geïntroduceerd, zodat in de ochtendspits kortstondig elk kwartier vanuit Eelde naar Groningen werd gereden.
Op 5 januari 2014 werden de ritten van lijn 1 opgenomen in deze lijn. De frequentie werd hierdoor verhoogd naar 4x/uur op maandag t/m zaterdag en naar 2x/uur 's avonds en zondag. De helft van het aantal ritten ging hierdoor tot De Wijert-Zuid rijden. In de brede spitsuren zorgt lijn 9 voor versterking vanwege de vele scholieren in De Wijert.