Lijn 297 Lier Guido Gezellelaan - Heist-op-den-Berg Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 13 mei 2017 om 11:32
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 297 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool New A360 |
Rijdt sinds | 1 september 2012 |
Voorganger(s) | 297 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 297 rijdt van Lier via Berlaar, Itegem en Hallaar naar Heist-op-den-Berg.
Dienstregeling
- In de spitsrichting rijden er een aantal ritten ritten tussen Continental Sweets/Industrieweg en de Veemarkt.
- Op zaterdag wordt tot 15:00 uur in Lier via het Zwembad en de Markthalte gereden.
Route
Halte | ||
Lier, Guido Gezellelaan | ||
Lier, Zevenbergen | ||
Lier, Rubenslaan | ||
Lier, Smedenstraat | ||
Lier, Donk | ||
Lier, Krokuslaan | ||
Lier, Tulpenlaan | ||
↑ | Lier, Industriestraat | |
↓ | Lier, Continental Sweets | |
Lier, MIVAS | ||
Lier, Veldstraat | ||
Lier, Australiëlaan | ||
Lier, Zagerijstraat Station | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Markthalte | ||
Lier, Leopold III-laan | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Baron Opsomerlaan | ||
Lier, Zwembad | ||
Lier, Boomlaarstraat Marktreisweg | ||
Lier, Kapelstraat | ||
Lier, Hertog Janstraat | ||
Lier, Spreet | ||
Lier, Berlaarselaak | ||
Berlaar, Bastijnstraat | ||
Berlaar, De Klets | ||
Berlaar, Molenlei | ||
Berlaar, Kapellebaan | ||
Berlaar, Daalstraat | ||
Berlaar, Dorp | ||
Berlaar, Schoolstraat | ||
Berlaar, Sollevelden | ||
Berlaar, Itegembaan | ||
Berlaar, Hertstraat | ||
Berlaar, Ezenhoek | ||
Itegem, Jachtlaan | ||
Itegem, Oude Steenweg | ||
Itegem, Heibergstraat | ||
Itegem, Vogelzangstraat | ||
Itegem, Zagerij | ||
Hallaar, Hallaaraard | ||
Hallaar, Kerk | ||
Heist-op-den-Berg, Grens | ||
Heist-op-den-Berg, Eugeen Woutersstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Noordstraat | ||
Heist-op-den-Berg, OCMW | ||
Heist-op-den-Berg, Station |
Geschiedenis
De huidige lijnvoering ontstond op 1 september 2012 toen de voormalige lijn 297 werd geknipt in Lier. Het traject tussen Antwerpen en Lier Veemarkt ging rijden onder het nieuwe lijnnummer 90. Het traject tussen Lier Veemarkt en Heist-op-den-Berg bleef rijden onder het lijnnummer 297, vanaf de Veemarkt nam laatstgenoemde lijn tevens het stadstraject naar Lier Zevenbergen over van lijn 2.
Op 1 september 2015 werd de route in Itegem verlegd. Voortaan rijdt de bus niet meer door het Centrum langs de Kerk, maar buitenom via de hoofdweg. Een aantal haltes kwamen hierbij te vervallen, maar op de nieuwe route werden nieuwe haltes geplaatst.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Itegem (09-2012 - 09-2015)
Halte | ||
Itegem, Oude Steenweg | ||
Itegem, Leliestraat | ||
Itegem, Kerk (St. Guibertusplein) | ||
Itegem, P. Berchaensstraat | ||
Itegem, Zagerij | ||
Hallaar, Hallaaraard | ||
Hallaar, Kerk |