Lijn 26 Utrecht Centraal Station - Gouda Station
Voormalige buslijn 26 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Midden-Utrecht, Midden-Holland, West-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 17 december 1983 |
Opvolger(s) | 106 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 4x/dag |
Lijn 26 reed van Utrecht via Nieuwegein, IJsselstein, Benschop, Polsbroekerdam, Polsbroek, Vlist en Haastrecht naar Gouda.
In de spitsuren reden extra ritten op deeltrajecten. Op zondag werd slechts 4x per dag tussen IJsselstein en Gouda gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Willemsviaduct | ||
Utrecht, Nicolaas Beetsstraat | ||
Utrecht, Academisch Ziekenhuis | ||
Utrecht, Vondellaan | ||
Utrecht, Oranjebrug | ||
Utrecht, Socrateslaan | ||
Utrecht, Europaplein | ||
Utrecht, Europalaan | ||
Utrecht, Winthontlaan | ||
Nieuwegein, Nedereindsetunnel | ||
Nieuwegein, Randdijk | ||
IJsselstein, Rijpikerwaard | ||
IJsselstein, Europalaan | ||
IJsselstein, Stereoplein | ||
IJsselstein, Omroepplein | ||
IJsselstein, Oranje Nassaulaan | ||
IJsselstein, Benschopperpoort | ||
IJsselstein, Mariënstein | ||
Benschop, Van der Voort | ||
Benschop, Verweij | ||
Benschop, Van der Laan | ||
Benschop, Halfweg | ||
Benschop, Johannabrug | ||
Benschop, Van der Mel | ||
Benschop, Gemeentehuis | ||
Benschop, Boerenleenbank | ||
Benschop, Van Iperen | ||
Benschop, Doesburg | ||
Benschop, Manschot | ||
Benschop, Van Vliet | ||
Benschop, Brug Rietveld | ||
Benschop, Velis | ||
Polsbroekerdam, Jacobabrug | ||
Polsbroekerdam, Van Rossum | ||
Polsbroekerdam, Café van Vliet | ||
Polsbroekerdam, Van der Vlist | ||
Polsbroekerdam, Van der Mel | ||
Polsbroekerdam, De Kwakel | ||
Polsbroekerdam, Snoekenbrug | ||
Polsbroek, Van Schaik | ||
Polsbroek, Spek | ||
Polsbroek, Ophaalbrug | ||
Polsbroek Boerenleenbank | ||
Polsbroek, Dorp | ||
Vlist, Franse Kade | ||
Vlist, Glijbaan | ||
Vlist, Vrouwenbrug | ||
Vlist, Stokjesbrug | ||
Haastrecht, Bilwijkerweg | ||
Haastrecht, Bredeweg | ||
Haastrecht, Dorp | ||
Haastrecht, Wilgenoord | ||
Haastrecht, Camping Streefland | ||
Gouda, Neerbos | ||
Gouda, Waaiersluis | ||
Gouda, Stolwijkersluis | ||
Gouda, Doelenbrug | ||
Gouda, Tiendewegbrug | ||
Gouda, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 2 september 1979 werden op zondagmiddag ook weer drie ritten in beide richtingen gereden tussen Gouda en IJsselstein met een interval van 2 uur.
In de dienstregeling 1981/1982 was de frequentie op zondag inmiddels verhoogd naar vier ritten in beide richtingen.
Met de ingebruikname van de nieuwe Sneltram op 18 december 1983 tussen Utrecht en Nieuwegein werd het lijnennet rond Nieuwegein flink gereorganiseerd. Deze lijn werd vernummerd naar 106 en zou voortaan na Nieuwegein niet meer naar Utrecht gaan rijden, maar naar Houten. Reizigers voor Utrecht konden voortaan bij het Stadscentrum overstappen op de Sneltram