Lijn 23 Gennep Busstation - Helmond Station (2000-2003)
Voormalige buslijn 23 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | SRE De Peel |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 2000 t/m 13 december 2003 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 23 reed van Gennep via Oeffelt, Beugen, Boxmeer, St. Anthonis, Oploo, Westerbeek, Rips, Milheeze, en Bakel naar Helmond.
In de ochtendspits reden drie extra spitsritten van Boxmeer Hoogendijk naar Helmond. Twee van deze ritten gingen via het ROC ter AA aan de Nieuwveld, en één daarvan tevens via De Kempel. In de middagspits reden twee extra bussen van Helmond naar Boxmeer via Helmond De Kempel (maar niet via ROC ter AA). Deze extra spitsritten reden niet in vakanties. De eerste rit doordeweeks richting Gennep reed vanaf Oploo Kerk. Er reed ook een extra ochtendspitsrit van St. Anthonis Verbeecklaan naar Boxmeer Hoogendijk. Op zaterdag waren alle ritten overdag losgekoppeld te Boxmeer Station NS.
Deze lijn viel onder Concessie SRE De Peel en Concessie Oost-Brabant.
Route
Halte | ||
Gennep, Busstation | ||
Gennep, Brabantweg | ||
Oeffelt, Veerweg | ||
Oeffelt, Urlingsestraat | ||
Oeffelt, Raadhuisplein | ||
Oeffelt, Kwekerij | ||
Beugen, Helbroek | ||
Beugen, Hagelkruisstraat | ||
Beugen, Wegrestaurant | ||
Boxmeer, Hoogendijk | ||
Boxmeer, Beugenseweg / Madeleine | ||
Boxmeer, Gemeentehuis | ||
Boxmeer, De Elsendonck | ||
Boxmeer, De Raetsingel | ||
Boxmeer, Kasteel | ||
Boxmeer, Maasziekenhuis | ||
Boxmeer, Faunalaan | ||
Boxmeer, Bilderbeekstraat | ||
Boxmeer, Station | ||
Boxmeer, Graafseweg | ||
Boxmeer, Provincialeweg | ||
Sint Anthonis, Dokter Verbeecklaan | ||
Sint Anthonis, Breestraat | ||
Sint Anthonis, Kolonel Silvertoplaan | ||
Sint Anthonis, Lepelstraat | ||
Oploo, Den Hoek | ||
Oploo, Kerk | ||
Oploo, Rabobank | ||
Westerbeek, Spekklef | ||
Westerbeek, Nieuweweg | ||
Westerbeek, Vale Peel | ||
Westerbeek, Peelkanaalweg | ||
Rips, Friesche Peel | ||
Rips, Vredepaaldreef | ||
Rips, Postkantoor | ||
Rips, Jeugdhuis | ||
Rips, Minister Rommedreef | ||
Rips, Boswachterij | ||
Milheeze, Hoenderpark | ||
Milheeze, Binnenveld | ||
Milheeze, Kerk | ||
Milheeze, Kreijtenberg | ||
Milheeze, Molen | ||
Bakel, Sint Jozefsheil | ||
Bakel, Centrum | ||
Bakel, Helmondsestraat | ||
Bakel, Besterd | ||
Bakel, Ravensgat | ||
Helmond, Dierdonk | ||
Helmond, Coendersberglaan | ||
Helmond, Dierdonkplein | ||
Helmond, Dierdonklaan | ||
Helmond, Bakelsedijk | ||
Helmond, De Kempel | ||
Helmond, ROC Ter AA / EZW | ||
Helmond, Bijsterveld | ||
Helmond, Burgemeester van Houtlaan | ||
Helmond, Station NS |
Geschiedenis
In de jaren 80 reed lijn 23 bij Zuidooster van Eindhoven naar Gennep via Helmond en Boxmeer. Samen met lijn 24 verzorgde lijn 23 op werkdagen een halfuursdienst van Eindhoven naar Helmond via Geldrop en Mierlo. Later in de jaren 90 is Lijn 24 geïntegreerd in lijn 23 en verviel het lijnnummer. Per 28 mei 2000 is de route geknipt in Helmond en ging het gedeelte Helmond - Eindhoven (weer) rijden onder lijnnummer 24. In 2001 werd de concessie Oost-Brabant onderhands gegund aan BBA waardoor het traject van lijn 23 opeens door de vervoersgebieden van twee verschillende vervoerders ging rijden. Er wijzigde echter niets voor de lijn. Hermes bleef lijn 23 exploiteren. Eind 2003 werd lijn 23 geknipt bij station Boxmeer (zie onder).
Wijzigingen 2004:
- Lijn 23 werd per 14 december 2003 geknipt in Boxmeer, het deel tussen Boxmeer en Helmond bleef lijn 23, het deel tussen Boxmeer en Gennep ging rijden als lijn 93 en werd door de BBA geëxploiteerd.
- De route door Dierdonk in Helmond kwam te vervallen en ging weer rijden via 'Burgemeester van Houtlaan - Wethouder Ebbenlaan - Rembrandtlaan - Wolfsputter Baan'.
- De ochtendritten via De Kempel in Helmond vervielen.
- 's Avonds en zondags werd voortaan met een 'midibusje' (18-persoonsbus) gereden.
Wijzigingen 2000:
- Per 28 mei 2000 is lijn 23 geknipt in Helmond. Het deel tussen Eindhoven en Helmond ging voortaan rijden met lijnnummer 24.
- In Helmond werd voortaan vanwege het opheffen van lijntaxi 555 via Dierdonk gereden: 'Burgemeester van Houtlaan - Bakelsedijk - Dierdonklaan - Coendersberglaan - Wolfsputter Baan'.
- In Boxmeer werd voortaan vanwege het inkorten van lijn 92 tot Sint Anthonis, via het Maasziekenhuis en Gemeentehuis gereden: 'Bilderbeekstraat - Julie Postelsingel - Bocstraat - Molendijk - Het Zand - Veerstraat - De Raetsingel - Burgemeester Hengstplein - Steenstraat - Beugenseweg'.