Lijn 1 Turnhout Parochiecentrum - Beerse Den Hout Kerk
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 1 in België | |
Vervoerder(s) | B&C i.o.v. De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Turnhout |
Materieel | Van Hool New A309 |
Periode | 1 september 2012 t/m 31 augustus 2016 |
Voorganger(s) | 1, 3 |
Opvolger(s) | 1, 2, 431 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 2x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 1 reed van Zevendonk via het Centrum, station Turnhout en Vosselaar naar Beerse.
Route
Halte | ||
Turnhout, Parochiecentrum | ||
Turnhout, Leeuwerikstraat | ||
Turnhout, Duivendongenstraat | ||
Turnhout, Leiseinde | ||
Turnhout, Verlorenstraat | ||
Turnhout, Tielendijk | ||
Turnhout, Industriedijk | ||
Turnhout, Veedijk | ||
Turnhout, Steenweg op Tielen | ||
Turnhout, Amival | ||
Turnhout, Sunnyland | ||
Turnhout, Rozenlaan | ||
Turnhout, Oude Dijk | ||
Turnhout, Kruispunt Schorvoort | ||
Turnhout, Den Brand | ||
Turnhout, Oude Dijk 44 | ||
Turnhout, Broekzijde | ||
Turnhout, Kwakkelstraat | ||
Turnhout, Graatakker | ||
Turnhout, Apostoliekenstraat | ||
Turnhout, Markt | ||
Turnhout, Warande | ||
Turnhout, Zeshoek | ||
Turnhout, Station | ||
Turnhout, Lokeren Bareel | ||
Turnhout, Boerenkrijglaan | ||
Turnhout, Oud-Strijderslaan | ||
Turnhout, Slachthuisstraat | ||
Turnhout, Winkelpark XXL | ||
Turnhout, Philips I | ||
Vosselaar, Nachtegaalstraat | ||
Vosselaar, Breemsedijk | ||
Vosselaar, Sportcentrum | ||
Vosselaar, Rijdtstraat | ||
Vosselaar, Heieinde | ||
Vosselaar, Koolhof | ||
Vosselaar, Gemeentehuis | ||
Vosselaar, Dorp | ||
Vosselaar, Oudebaan | ||
Vosselaar, Lindenhoeve | ||
Beerse, Kattespoelstraat | ||
Beerse, Krommenhof | ||
Beerse, Schoolstraat | ||
Beerse, Albertstraat | ||
Beerse, Smisstraat | ||
Beerse, Larenstraat | ||
Beerse, Kapel | ||
Beerse, Den Hout Kerk |
Geschiedenis
De huidige lijnvoering ontstond op 1 september 2012 toen de stadsdienst van Turnhout geheel nieuw opgezet werd. Lijn 3 werd daarbij opgeheven, lijn 1 nam het verlaten traject via Vosselaar over en werd verlengd naar Beerse. Het traject tussen het Station en AZ Sint-Jozef werd overgenomen door buslijn 480.
Op 1 september 2016 werd het lijnennet in De Kempen aangepast na een grondige evaluatie van het bestaande lijnennet. De route van deze lijn werd recht getrokken via de Antwerpsesteenweg en tevens kwam een einde aan de bediening van de wijken Schorvoort en Zevendonk, vanwege het geringere aantal in- en uitstappers. Het nieuwe eindpunt kwam voortaan te liggen bij de Markt. De bediening van Vosselaar werd overgenomen door lijn 431 en Schorvoort werd opgenomen in de route van lijn 2. De dienstregeling bleef gehandhaafd op een halfuursdienst van maandag t/m zaterdag en een uurdienst op zondag.