Lijn 17 Roermond Station - Swalmen Station
Voormalige buslijn 17 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Roermond |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 25 maart 2007 t/m 8 december 2012 |
Voorganger(s) | 2 |
Opvolger(s) | 17 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Lijn 17 reed van Roermond via Asenray en Boukoul naar Swalmen.
Dienstregeling
- Enkele zeer vroege ritten en alle ritten op zondag reden als belbus.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Ziekenhuis | ||
Roermond, Oranjelaan/Roncalli | ||
Roermond, Castorstraat | ||
Roermond, Jagerstraat | ||
Roermond, Middenhoven | ||
Roermond, Tuin/Woonboulevard | ||
Asenray, Thusserhof | ||
Asenray, Dorpsstraat/Duiperweg | ||
Asenray, Dorpsstraat/Maalderweg | ||
Asenray, Elmpterweg | ||
Boukoul, Boven Boukoul | ||
Boukoul, Heikamp | ||
Swalmen, Prinses Amaliahof | ||
Swalmen, Neerstraat | ||
Swalmen, Station |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Het traject Roermond - Boukoul van lijn 2 werd op die datum afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 17 en vanuit Boukoul werd de route doorgetrokken naar Swalmen. In hoofdzaak worden de ritten met een kleiner busje gereden. Enkele (zeer) late ritten gingen tevens als belbus rijden.
Vanaf 6 januari 2008 ging deze lijn in Roermond via bedrijventerrein Spickerhoven rijden, aldaar werden twee nieuwe haltes geplaatst: Middenhoven en Tuin-/Woonboulevard. In de rest van de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 14 december 2008 werden de vertrek- en aankomsttijden zodanig gewijzigd, dat 's ochtends een goede aansluiting geboden werd op de treinen en 's middags een goede aansluiting vanaf de treinen werd geboden. Daarnaast gingen de ritten voor 06:30, in de avonduren na 22:00 en op zondag de gehele dag als belbus rijden vanwege de geringere bezetting. Enkele zeer vroege ritten kwamen helemaal te vervallen.
2010: Met ingang van dienstregeling 2010 per 1 november 2009 ging lijn 17 in verband met de lagere reizigersaantallen 1x per uur rijden in plaats van 2x per uur.
2013: Met ingang van dienstregeling 2013 per 9 december 2012 ging lijn 17 in de daluren, 's avonds, in het weekend en tijdens vakantieperioden doorrijden naar Beesel. Aldaar ging de bus verder als lijn 55 (Reuver Bosdael) of lijn 56 (Reuver Offenbeek). In de spitsuren werd Beesel bediend door lijn 66 en reed lijn 17 tot Swalmen.