Lijn 166 Zoetermeer Centrum West - Waddinxveen IJsermanweg
Voormalige buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2000) |
Regio's | Haaglanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 mei 1998 t/m 1 juli 2000 |
Voorganger(s) | 166 en 176 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 166 reed van Zoetermeer via Benthuizen en Boskoop naar Waddinxveen.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Zoetermeer, Centrum West | ||
Zoetermeer, Zwaardslootseweg | ||
Zoetermeer, Oostwaarts | ||
Zoetermeer, Bordeauxstraat | ||
Zoetermeer, Ambachtsherenlaan | ||
Zoetermeer, Station Palenstein | ||
Zoetermeer, Van Aalstlaan | ||
Benthuizen, Dr. A. Schweitzerlaan | ||
Hoogeveen, Driesprong | ||
Boskoop, Hoofdkantoor ZWN | ||
Boskoop, Zwanenwater | ||
Waddinxveen, Staringlaan | ||
Waddinxveen, Kerkweg-West | ||
Waddinxveen, Zuidplascentrum | ||
Waddinxveen, IJsermanweg |
Geschiedenis
Op 24 mei 1998 werden de oude buslijnen 166 en 176 samengevoegd tot een nieuwe lijn 166 tussen Zoetermeer, Benthuizen Boskoop en Waddinxveen. In tegenstelling tot voorheen bleven alleen nog enkele spitsritten en ritten op zaterdag overdag gehandhaafd. Buiten deze tijdstippen konden reizigers gebruik maken van lijn 165 en bij de Driesprong Hoogeveen overstappen op lijn 187 richting Boskoop e.v.
Op 2 juli 2000 werd de gehele lijn opgeheven. Het alternatief voor de (weinige) reizigers was voortaan lijn 165 en vervolgens bij de Driesprong Hoogeveen of Hazerswoude Dorp over te stappen op lijn 187.