Lijn 163 Schiphol-Centrum Plaza/NS - Schiphol-Oost Stationsplein
Voormalige buslijn 163 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1996 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 163 reed van Schiphol Plaza via ~Zuid, ~De Rijk en Oude Meer naar Schiphol-Oost.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS | ||
Schiphol-Centrum RLD/Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Kokspassage | ||
Schiphol-Centrum, Vrachtgebouw 1 | ||
Schiphol-Centrum, Vastgoedstaete | ||
Schiphol-Centrum, Uiverweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Flamingoweg | ||
Schiphol-Zuid, Parkeerterrein P30 | ||
Schiphol-Rijk, Boeingavenue | ||
Schiphol-Rijk, Reykjavikweg | ||
Schiphol-Rijk, Avia Presto | ||
Schiphol-Rijk, Reykjavikweg | ||
Oude Meer, IERA | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein |
Geschiedenis
Op 2 juni 1996 werd lijn 163 komende vanaf Schiphol-Oost ingekort tot Schiphol-Rijk, het traject naar Hoofddorp kwam te vervallen ten gunste van lijn 92. Ter vervanging werd de route vanaf Schiphol-Zuid omgeklapt naar Schiphol Plaza. Voorts ging deze lijn alleen nog maandag t/m vrijdag overdag met kleine busjes rijden.
Op 24 mei 1998 werd de route in Schiphol uitgebreid met twee haltes rond de Anchorageweg. Ook werd de frequentie in de spitsuren tussen het Plaza en Schiphol-Rijk verhoogd naar 4x/uur. Ook in de zeer late avonduren gingen nog drie retourritten rijden tussen het Plaza en Schiphol Rijk.