Lijn 161 Eerbeek Ringlaan - Zutphen Isendoorn College
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | VAD |
Regio | Veluwe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1993 t/m ... |
Voorganger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/dag |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 161 reed van Eerbeek via Brummen naar Zutphen.
Dienstregeling
De ritten in de tegenspitsrichting sloegen het Spittaalziekenhuis over.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Eerbeek, Ringlaan | ||
Eerbeek, Coldenhovenseweg | ||
Brummen, Station | ||
Brummen, Markt | ||
Zutphen, Ziekenhuis Spittaal | ||
Zutphen, Baudartius College | ||
Zutphen, Isendoorn College |
Geschiedenis
Op 23 mei 1993 werd de al bestaande verbinding Eerbeek - Zutphen omgezet naar een schoolbus, die echter ook buiten de schoolvakanties rijdt. Voortaan werden 's ochtends twee ritten in beide richtingen gereden en 's middags één rit naar Zutphen en twee ritten naar Eerbeek. In de tegenspitsrichting werd bovendien het Spittaal niet bediend.
Op 29 mei 1994 fuseerden de Verenigde Autobus Diensten (VAD) en Centraal Nederland tot het nieuwe Midnet. Het vervoergebied strekte zich uit van Zwolle tot het westen van Utrecht en van Flevoland-Noordwest tot aan Arnhem. De route en dienstregeling bleven bij deze overgang (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd, alleen 's middags werd één extra rit aan de dienstregeling toegevoegd die om 14:15 vanuit Zutphen ging vertrekken.