Lijn 42 Culemborg, Station - Terwijde
Voormalige buslijn 42 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Regio | Rivierenland |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Culemborg |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m 4 januari 2003 |
Voorganger(s) | 46 |
Opvolger(s) | 41, 46 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 42 reed van station Culemborg een lusroute via het Centrum, de Bloemenbuurt, de Hond, Terwijde en Voorkoop.
Route
Halte | ||
Culemborg, Station | ||
Culemborg, Stationssingel | ||
Culemborg, Triosingel | ||
Culemborg, Boerenstraat | ||
Culemborg, Zandstraat | ||
Culemborg, Oostersingel | ||
Culemborg, Polikliniek | ||
Culemborg, Elisabethof | ||
Culemborg, Oranje Nassaulaan | ||
Culemborg, Middelcoopstraat | ||
Culemborg, Multatulilaan | ||
Culemborg, Talmastraat | ||
Culemborg, Thijsselaan/Kamille | ||
Culemborg, De Driestad | ||
Culemborg, Chopinplein | ||
Culemborg, SG Da Vinci | ||
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd lijn 46 vernummerd naar lijn 42. Lijn 42 kreeg gezelschap van lijntaxi 542. Deze verving lijn 42 op de rustige tijdstippen. De dienstregeling 1996/1997 is niet bekend. Ten opzichte van de dienstregeling 1994/1995 stopte op maandag t/m zaterdag de vaste lijndienst anderhalf uur eerder, maar daarvoor werd met lijntaxi's langer doorgereden, tot circa 22:00 uur. Op zondag werden alle ritten omgezet in een lijntaxi. In ruil hiervoor startte de dienst twee uur eerder op, rond 10:00 uur. In de avond werd een rit toegevoegd en stopte de dienst omstreeks 22:00 uur.
Op 28 mei 2000 vervielen alle lijntaxi's weer en werden rendabele ritten weer met een vaste lijndienst gereden. Voor lijn 42 betekende dit dat alle lijntaxiritten zonder vervanging vervielen. Hierdoor was de verbinding in de avonduren en op zondag niet meer beschikbaar.
Op 10 juni 2001 werd de route van de stadsdienst gewijzigd. Enkele minder gebruikte haltes kwamen te vervallen en werden nieuwe haltes toegevoegd. Dientengevolge wijzigden ook de vertrek- en aankomsttijden.
Halte | ||
Culemborg, Elisabethof | ||
Culemborg, Vliegerweg | ||
Culemborg, Ravelijnstraat | ||
Culemborg, Chopinplein | ||
Culemborg, Perosiplaats | ||
Culemborg, De Driestad | ||
Culemborg, Ereprijs | ||
Culemborg, Sleutelbloem | ||
Culemborg, Klaproos | ||
Culemborg, Talmastraat | ||
Culemborg, Van Hogendorpstraat | ||
Culemborg, Teweijdelaan | ||
Culemborg, Chopinplein | ||
Culemborg, Kon. Wilhelmina College | ||
Culemborg, Zandstraat |
De verdere dienstregeling is niet bekend. Op 1 januari 2003 ging de nieuwe concessie Rivierenland in waarbij de lijn naar Arriva over zou gaan. De nieuwe dienstregeling ging op zondag 5 januari 2003 in. Lijn 42 werd hierin opgeheven. De functie binnen Culemborg werd overgenomen door de lijnen 41 en 46