Lijn 86 Norg Westeind - Peize Centrum
Voormalige buslijn 86 | |
Vervoerder(s) | Arriva (2005 - 2009), Qbuzz (2009 - ...) |
Concessies | GGD, GD (2010-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | 9 januari 2005 t/m ... |
Voorganger(s) | 86 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 14:00) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 86 reed van Norg via Donderen en Bunne naar Peize.
Dienstregeling
- In de ochtendspits begonnen drie ritten bij de halte Nachtegaalstraat en reden na Peize verder naar Groningen.
- In de middagspits reden vier ritten van Norg naar Peize en vijf ritten in omgekeerde richting.
Route
Halte | ||
Norg, Nachtegaalstraat | ||
Norg, Westeind | ||
Norg, Peesterstraat | ||
Norg, Donderenseweg | ||
Norg, Noordeinde | ||
Donderen, Dorpsweg | ||
Bunne, Bunnerveenseweg | ||
Peize, Korvemaker | ||
Peize, Schoolstraat | ||
Peize, Centrum | ||
Peizerwold, Wolddijk | ||
Peizerwold, Peizerwold | ||
Peizermade, Peizermade | ||
Hoogkerk, P+R Hoogkerk | ||
Groningen, Martiniplaza | ||
Groningen, Leonard Springerlaan | ||
Groningen, Kamerlingh Onnesstraat | ||
Groningen, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 9 januari 2005 kwam het traject tussen Oosterwolde en Norg van lijn 86 te vervallen. Doorgaande reizigers konden in Norg overstappen op lijn 84, die in Haulerwijk weer aansluiting gaf op lijn 85. Hiermee werd de reistijd wel iets langer, maar bleven de reismogelijkheden grotendeels bestaan. Daarnaast gingen alle ritten in de middagspits en de ritten tijdens de schoolvakanties voortaan met een 8-persoonsbusje rijden vanwege de geringere bezetting.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Vanaf een onbekend moment is de lijn verder gaan naar P+R Hoogkerk.