Lijn 16 Zoetermeer, Centrum West - Meerzicht - Buytenwegh
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Van Hool A300 |
Periode | ... t/m 1 juni 1996 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 16 reed vanaf Centrum West een rondje door de wijken Meerzicht en Buytenwegh.
Route
Halte | ||
Zoetermeer, Centrum West | ||
Zoetermeer, Fonteinbos | ||
Zoetermeer, Boerhaavelaan | ||
Zoetermeer, Dunantstraat | ||
Zoetermeer, Vijverhoek | ||
Zoetermeer, Stadhoudersring | ||
Zoetermeer, Station Driemanspolder (richting Meerzicht) | ||
Zoetermeer, Groenewater | ||
Zoetermeer, Binnenwater | ||
Zoetermeer, Kerkenbos | ||
Zoetermeer, Bossenwaard | ||
Zoetermeer, Berglaan | ||
Zoetermeer, Zalkerbos | ||
Zoetermeer, Hoflaan | ||
Zoetermeer, Station Voorweg (richting Buytenwegh) | ||
Zoetermeer, Chopinrode | ||
Zoetermeer, Muzieklaan | ||
Zoetermeer, Paul Scholtenrode | ||
Zoetermeer, Marsmanhove | ||
Zoetermeer, Aidaschouw | ||
Zoetermeer, Theaterplein | ||
Zoetermeer, Nederlandlaan | ||
Zoetermeer, Centrum West |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Met ingang van 2 juni 1996 werd deze lijn opgeheven vanwege het lage passagiersaantallen. Dit leidde tot vele protesten bij de bewoners van de wijken Buytenwegh en Meerzicht, waardoor deze lijn (net als lijn 17) met ingang van 1 juni 1997 weer werden opgenomen in de dienstregeling.
Slechts één jaar later op 24 mei 1998, werd de lijn definitief weer opgeheven vanwege het gebrek aan passagiers. Lijn 17 bleef nog wel rijden, maar ging na Meerzicht rechtstreeks naar Centrum West rijden.