Lijn 410 Groningen Centraal Station - Assen Station
Toekomstige nachtbuslijn 410 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Onbekend |
Rijdt vanaf | 25 augustus 2025 |
Frequenties
| |
Zaterdagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 410 rijdt van Groningen via De Punt, Vries en Ubbena naar Assen.
Tariefinformatie | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie GD is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie GD kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wagenverkoop | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Dienstregeling
- De laatste twee ritten rijden door naar de Industrieweg
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Julianaplein | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurbrug | ||
De Punt, Busstation | ||
De Punt, Norgerweg | ||
De Punt, Kampstukkenweg | ||
De Punt, Halfweg | ||
Vries, Weg naar Philadelphia | ||
Vries, Groningerstraat 28 | ||
Vries, Gemeentehuis | ||
Vries, Centrum | ||
Vries, Diepsloot | ||
Vries, De Fledders | ||
Ubbena, Vriezerhoek | ||
Ubbena, Ubbenaseweg | ||
Ubbena, Doctor Johannes Piccardtweg | ||
Assen, Peelerpark | ||
Assen, Busstation Marsdijk | ||
Assen, Noorderstaete | ||
Assen, Ter Aardseweg | ||
Assen, Maasstraat | ||
Assen, Maria in Campislaan | ||
Assen, Balkenweg | ||
Assen, Witterstraat | ||
Assen, Rotonde Hoofdlaan | ||
Assen, Beilerstraat | ||
Assen, Mandemaat | ||
Assen, Ziekenhuis | ||
Assen, Port Natalweg | ||
Assen, Station | ||
Assen, Industrieweg |
Geschiedenis
Op 25 augustus 2025 kwam er na tweeënhalf jaar weer een nachtbus terug naar Vries. Deze keer werd niet via Eelde gereden, maar rechtstreeks via de A28 naar De Punt. Ook werd in plaats van terug naar Groningen te rijden, doorgereden naar Assen.