Lijn 104 Hoogerheide Aviolandalaan - Roosendaal Station

Uit OV in Nederland Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
LET OP!
Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 6 juli 2025.
Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder.
Bus grijs nieuw.svg
Voormalige buslijn 104
Vervoerder(s) Bravo (Arriva)
Concessie West-Brabant (2015-2025)
Lijnsoort Streekbus
Materieel VDL Citea LLE-120
Periode 15 december 2019 t/m 5 juli 2025
Voorganger(s) 104
Opvolger(s) 164
Frequenties
Spits 1x/uur
Dal 1x/uur (vanaf 13:30)
Avond reed niet
Zaterdag reed niet
Zondag reed niet
Lijn 104 rijdt op de Wouwbaan tussen Wouw en Roosendaal.

Lijn 104 reed van Hoogerheide via Huijbergen, Wouwse Plantage en Wouw naar Roosendaal.

Route

Halte
   
   Hoogerheide, Aviolandalaan  
   Hoogerheide, Zandfort  
   Hoogerheide, Duinstraat  
   Hoogerheide, Raadhuisstraat  
   Hoogerheide, Doctor de Bruijnlaan  
   Ossendrecht, Postbaan  
  Huijbergen, Westerstraat  
  Huijbergen, Wilhelmietenstraat  
  Huijbergen, Siardus Bogaertslaan  
  Huijbergen, Bergsestraat  
  Wouwse Plantage, Moerkantsebaan  
  Wouwse Plantage, Wouwse Plantage  
  Wouwse Plantage, Wouwse Hil  
  Wouw, Molensingel  
  Wouw, Omgang  
  Wouw, Boterstraat  
  Wouw, Wouwbaan  
  Roosendaal, Designer Outlet  
  Roosendaal, Rubenslaan  
  Roosendaal, Burgemeester Freijterslaan  
  Roosendaal, Station  

Geschiedenis

Op 15 december 2019 werd het lijnennet rond Bergen op Zoom flink gewijzigd na een grondige evaluatie van het bestaande lijnennet. De basisroute van lijn 104 werd ingekort tot het traject Roosendaal - Hoogerheide, slechts in de spitsuren bleven nog enkele ritten van/naar Bergen op Zoom rijden. In laatstgenoemde plaats werd de route voortaan via het Ziekenhuis geleid en in Roosendaal werd de halte De Stok/Rosada hernoemd naar Designer Outlet. De dienstregeling bleef gehandhaafd op een uurdienst van maandag t/m vrijdag overdag.

Op 28 maart 2021 kwam het traject tussen Bergen op Zoom en Hoogerheide te vervallen. Dit traject werd voorheen alleen door enkele spitsritten bediend.

Voormalige route van en naar Bergen op Zoom
Halte
  Bergen op Zoom, Station  
  Bergen op Zoom, Asselbergsstraat    
  Bergen op Zoom, Wassenaarstraat  
  Bergen op Zoom, Jacob Obrechtlaan  
  Bergen op Zoom, Rooseveltlaan  
  Bergen op Zoom, Churchilllaan  
  Bergen op Zoom, Pasteurlaan  
  Bergen op Zoom, Bravis Ziekenhuis  
  Bergen op Zoom, Rembrandtstraat  
  Bergen op Zoom, Fianestraat  
  Hoogerheide, Korteven  
  Hoogerheide, Aviolandalaan  

Op 9 januari 2022 kwamen alle ritten in de daluren te vervallen. De laatste rit 's ochtends rijdt voortaan rond 9:30 uur en de eerste rit 's middags begint voortaan rond 13:30 uur. Komende vanuit Roosendaal werd voortaan een lusroute gereden: eerst rechtstreeks naar Hoogerheide en vervolgens via Ossendrecht terug. Ten slotte kwam de verdichtingsrit in de ochtendspits van Hoogerheide naar Roosendaal te vervallen.

Voormalige route naar Hoogerheide
Halte
  Hoogerheide, Aviolandalaan  
  Hoogerheide, Zandfort  
  Hoogerheide, Duinstraat  
  Hoogerheide, Raadhuisstraat  
  Hoogerheide, Doctor de Bruijnlaan  
  Ossendrecht, Postbaan  
  Huijbergen, Westerstraat  

Op 10 maart 2025 werd het busstation Roselaar gesloten vanwege de herinrichting van het centrum in Roosendaal.

Op 6 juli 2025 ging de concessie West-Brabant van start waarbij de exploitatie in handen bleef van Arriva. De concessiestart ging gepaard met grote wijzigingen in het netwerk. Lijn 164 ging rijden tussen Roosendaal en Ossendracht waarmee de route van lijn 104 werd overgenomen. In Roosendaal werd voortaan via de wijk Tolberg in plaats van het Designer Outlet en Wouw gereden en in Hoogerheide kwam de lusroute te vervallen. Tegelijkertijd werd de frequentie in de spitsuren verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur en werd voortaan ook tijdens de daluren gereden.