Lijn 26 Meijel Busstation - Deurne Hogeweg
Buslijn 26 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Samenwerkingsverband Regio Eindhoven |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | 1x per uur |
Zaterdag | 1x per uur |
Zondag | 1x per uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 26 is een streeklijn van Meijel naar Deurne via Neerkant en Liessel.
Lijn 26 rijdt in een uurdienst op alle dagen. In de ochtend rijden enkele ritten richting Deurne via het Peellandcollege, in de middag rijden enkele ritten richting Meijel via het Peellandcollege. In Deurne op het station wordt in de ochtend aangesloten op de intercity vanuit Eindhoven, in de middag op de intercity naar Eindhoven. Op zaterdagen rijdt lijn 26 tussen 10:00 en 19:00 uur op zondagen tussen 12:00 en 18:00 uur. In Deurne wordt in het weekend aansluiting geboden op de intercitytreinen.
Route
Halte | ||
Meijel, Busstation | ||
Meijel, Heuvel | ||
Neerkant, Boonhof | ||
Neerkant, Dorpsstraat/Uitleg | ||
Neerkant, Dorpsstraat/Hazenpad | ||
Neerkant, Heitrak | ||
Neerkant, Kapelletje | ||
Neerkant, Rechte Heitraksedijk | ||
Liessel, Kanaalstraat | ||
Liessel, Garst | ||
Liessel, Kennelweg | ||
Liessel, Molen | ||
Liessel, Marktplein | ||
Liessel, Vossenweg | ||
Liessel, Regenweg | ||
Liessel, Internaat Vreekwijk | ||
Deurne, Liesselseweg | ||
Deurne, Het Vreek | ||
Deurne, Peellandcollege | ||
Deurne, Vescom | ||
Deurne, Station | ||
Deurne, Emmalaan | ||
Deurne, Hogeweg |
Geschiedenis lijn 26
Tot 10 december 2011 reed lijn 26 op maandag t/m vrijdag overdag van Deurne door naar Helmond.
Wegens bezuinigen van de rijksoverheid moest het SRE flink bezuinigen en een deel hiervan kwam bij lijn 26 te liggen. De ritten tussen Deurne en Helmond vervielen geheel waardoor er geen verbinding meer was met het Ziekenhuis. De ritten via het Peellandcollege vervielen grotendeels. De lijn zou oorspronkelijk ingekort tot het station en uitbesteed worden aan Veolia Transport Limburg. Op het station zou deze gekoppeld worden aan lijn 27 zodat er een verbinding met het centrum mogelijk bleef en er ook een goede overstap in Meijel op lijn 75 mogelijk was. Dit ging op het laatste moment echter niet door. De lijn bleef bij Hermes. Op werkdagen overdag ging de aansluiting in Meijel verloren. Lijn 26 werd uiteindelijk ingekort tot het centrum van Deurne. Op zaterdagen en zondagen vervielen ritten in de ochtend en avond.
De volgende lijnen hebben in de loop der jaren gereden tussen Meijel en Deurne:
- Lijn 31 Venlo Station - Deurne Markt (Zuidooster, via Neerkant; in ieder geval '61/'62, niet meer '73/'74)
- Lijn 31 Venlo Station - Deurne Busstation (Zuidooster, via Neerkant; onbekend)
- Lijn 32 Meijel Busstation - Deurne Busstation (Zuidoooster, via Asten; ieder geval '84/'85 t/m '88/'89)
- Lijn 33 Meijel Busstation - Deurne Busstation (Zuidooster/Hermes via Helenaveen; in ieder geval '84/'85 t/m 26 mei 1990)
- Lijn 75 Roermond Station - Deurne Ziekenhuis (Hermes en Veolia, via Neerkant; 1997 t/m 31 oktober 2009)
- Lijn 75 Meijel Busstation - Deurne Ziekenhuis Elkerliek (Veolia, via Neerkant; 1 november 2009 t/m 12 december 2009]]
- Lijn 26 Meijel Busstation - Helmond Station (Hermes, via Neerkant; 13 december 2009 t/m 10 december 2011)
- Lijn 26 Meijel Busstation - Deurne Hogeweg (Hermes, via Neerkant; vanaf 11 december 2011)