Lijn 770 Antwerpen Rooseveltplaats - Zandvliet Stelplaats
{{Nieuwedrgl
Voormalige buslijn 770 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool New AG300 |
Periode | ... t/m 30 juni 2023 |
Opvolger(s) | 70 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 770 reed van Antwerpen via Ekeren, Hoevenen, Stabroek en Berendrecht naar Zandvliet.
Dienstregeling
- In de ochtendspits richting Antwerpen en in de middagspits richting Zandvliet werd 4x/uur gereden.
- In de avonduren na 22:30 werd de frequentie verlaagd naar 1x per uur.
- Op zaterdag reed deze lijn pas vanaf circa 10:00; voor deze tijd kon gereisd worden met lijn 772.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Sint-Jansplein | ||
Antwerpen, Noorderplaats | ||
Antwerpen, ZNA Cadix | ||
Antwerpen, IJzerlaan | ||
Antwerpen, Noorderbrug | ||
Antwerpen, Straatsburgdok | ||
Antwerpen, Groenendaallaan | ||
Antwerpen, Kinepolis | ||
Antwerpen, Luchtbal Kerk | ||
Antwerpen, Dublin | ||
Antwerpen, P+R Luchtbal | ||
Antwerpen, Renaat Veremanstraat | ||
Antwerpen, Ferdinand Verbieststraat | ||
Ekeren, Markt | ||
Ekeren, Blarenstraat | ||
Ekeren, Boerendijk | ||
Ekeren, Leugenberg | ||
Ekeren, Klein Heiken | ||
Ekeren, Plasstraat | ||
Hoevenen, Molenweg | ||
Hoevenen, Markt | ||
Hoevenen, Mannienlaan | ||
Hoevenen, Krekelberg | ||
Hoevenen, Rijstraat | ||
Hoevenen, 's-Hertogendijk | ||
Stabroek, Rode Hoevelaan | ||
Stabroek, Molenberg | ||
Stabroek, Sigarenstraat | ||
Stabroek, Dorp | ||
Stabroek, Van de Poel | ||
Stabroek, Mispelaarlaan | ||
Stabroek, Fabriek | ||
Stabroek, Oud Broek | ||
Berendrecht, Opstal | ||
Berendrecht, Viswater | ||
Berendrecht, Kleine Bredestraat | ||
Berendrecht, Solftplaats | ||
Berendrecht, Prelaatstraat | ||
Berendrecht, Steenweg Zandvliet | ||
Berendrecht, Zoutestraat | ||
Zandvliet, Bakkerstraat | ||
Zandvliet, Dorp | ||
Zandvliet, Aakstraat | ||
Zandvliet, Antwerpsebaan | ||
Berendrecht, Zandweg | ||
Berendrecht, Kapelstraat | ||
Zandvliet, Ruytermansweg | ||
Zandvliet, Stelplaats |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 2006 reed deze lijn met dezelfde route en frequenties.
Op 1 juli 2023 werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn werd op die datum vernummerd naar lijn 70 en onder dat lijnnummer wordt voortaan de hele week een regelmatige lijndienst tussen Antwerpen, Ekeren, Stabroek en Zandvliet. Met deze vernummering werd de dienstregeling uitgebreid naar de hele week en werd de route ingekort; in Zandvliet ging de lijn voortaan rechtstreeks naar de Stelplaats rijden zonder het eigenlijke dorp aan te doen.