Lijn 80s Tielt Station - Roeselare Station
Buslijn 80s in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | West-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 7 januari 2008 |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 2x/middag (per richting) |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 80s rijdt van Tielt via Pittem en Ardooie naar Roeselare.
Dienstregeling
- In de middagspits rijden twee ritten in beide richtingen.
Route
Halte | ||
Tielt, Station | ||
Tielt, Vierhoek | ||
Pittem, Koevoet | ||
Ardooie, Oostlaan | ||
Ardooie, Tassche | ||
Roeselare, Wetterenstraat | ||
Roeselare, Station |
Geschiedenis
Op 7 januari 2008 werd op aanvraag van de gemeente Tielt een nieuwe buslijn geïntroduceerd die voor een goede dwarsverbinding van deze gemeente moest gaan zorgen. In aanvulling op lijn 80 ging onder het lijnnummer 80s een snelbus op hetzelfde traject rijden, maar deze stopt slechts op een beperkt aantal haltes. In combinatie met eerstgenoemde buslijn wordt een scheve halfuurdienst gereden tussen Tielt en Roeselare.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 1 juli 2012 alle ritten in de daluren en het weekend werden geschrapt vanwege de geringere bezetting.
Slechts op woensdag tijdens de schoolperiode bleven rond het middaguur nog enkele ritten gehandhaafd. Doch op een later moment, medio 2016/2017 werden deze ritten ook geschrapt.