Lijn 41 Kesteren Station NS - Culemborg Station NS
Voormalige buslijn 41 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Wright Commander |
Periode | 5 januari 2003 t/m 26 juni 2004 |
Voorganger(s) | 41, 44 |
Opvolger(s) | 41, 44 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 41 reed van Kesteren via Aalst, Lienden, Ommeren, Maurik, Zoelmond en Beusichem naar Culemborg.
Route
Halte | ||
Kesteren, Station | ||
Kesteren, Bejaardencentrum | ||
Kesteren, Stationsstraat | ||
Kesteren, Schenkhofstraat | ||
Kesteren, Nedereindsestraat | ||
Kesteren, Dorpshuis | ||
Kesteren, Groenendaal | ||
Kesteren, Schaarsteeg | ||
Aalst, Brievenbus | ||
Aalst, Rijmieshof | ||
Aalst, Eigenhaard | ||
Lienden, Van Ommeren | ||
Lienden, Hans Roebers | ||
Lienden, Wapen van Lienden | ||
Lienden, Vogelenzangseweg | ||
Lienden, Voorstraat | ||
Ommeren, De Roskam | ||
Ommeren, Canadalaan | ||
Maurik, Tielsestraat/Provinciale Weg | ||
Maurik, Meidoornstraat | ||
Maurik, Prinses Marijkelaan | ||
Maurik, Café Van Dijk | ||
Maurik, Van de Geerstraat | ||
Maurik, Parkstraat | ||
Zoelmond, Kerk | ||
Zoelmond, De Kamp | ||
Beusichem, Het Molenhuis | ||
Beusichem, Kerk | ||
Beusichem, Oranjestraat | ||
Beusichem, Koningsstraat | ||
Beusichem, Veerweg | ||
Beusichem, Lekdijk | ||
Beusichem, Vos Lekdijk | ||
Culemborg, Hamseweg | ||
Culemborg, Beukenboom | ||
Culemborg, SG Da Vinci | ||
Culemborg, KWC | ||
Culemborg, SG Lek en Linge | ||
Culemborg, Terweijde | ||
Culemborg, Stationssingel | ||
Culemborg, Station |
Geschiedenis
In de Hermes dienstregeling Rivierenland 2001/2002 reed lijn 41 nog de route Eck en Wiel - Maurik - Rijswijk - Ravenswaaij - Zoelmond - Beusichem - Culemborg en alleen in de spitsrichting. Op 5 januari 2003 werd de lijn opgewaardeerd tot een volwaardige streekbus. De route tussen Maurik en Eck en Wiel verviel evenaals de bediening van Raavenswaaij en Rijswijk. In plaats hiervan ging lijn 41 naar Kesteren rijden volgens een deel van de route van lijn 44. Eck en Wiel en Ingen keerden niet terug in de route. De nieuwe lijn 44 ging de bediening van Eck en Wiel overnemen. Of er een alternatief voor Ingen kwam is niet bekend.
Vermoedelijk werd deze lijnvoering op 27 juni 2004 weer aangepast. De bus werd weer gedegradeerd van een streekbus naar een scholierenlijn en ging net als voorheen weer rijden tussen Eck en Wiel en Culemborg, volgens de oude route, met twee ritten in de schoolrichting. Buiten deze tijdstippen moesten reizigers omreizen via Tiel of gebruik maken van de buurtbus. Lijn 44 ging volgens zijn oude route weer naar Kesteren en Rhenen rijden.